![]() |
07. marca 2020
Úrady oznámili, že za posledných 24 hodín podľahlo ochoreniu 49 ľudí, zatiaľ čo celkovo zaznamenali vyše 4 600 prípadov nákazy. Krajina tak má už najviac obetí epidémie po Číne, kde sa vírus v decembri prvýkrát objavil.
Podľa Thelocal.it zavládla v Taliansku zúfalá situácia. Úrady boli nútene povolať do boja s koronavírusom aj lekárov na dôchodku. V krajine museli zatvoriť všetky školy a počet turistov v historických centrách dosahuje rekordné minimá. Vírus uštedril tvrdú ranu talianskemu cestovnému ruchu aj ekonomike.
Viedeň hlási podľa Wien.info k dnešnému dňu 23 infikovaných. Celkovo bolo v krajine na vírus pozitívne testovaných 74 osôb, uvádza Kleinezeitung.at, pričom Rakúšania doteraz otestovali viac ako 4 300 osôb. Česi aktuálne evidujú 19 nakazených a otestovali takmer 600 osôb s podozrením na koronavírus. Medzi nakazenými v Česku sa nachádza aj batoľa, informuje Idnes.cz.
V egyptskom Luxore dali v sobotu do karantény výletnú loď s viac než 150 turistami a členmi posádky. Stalo sa tak po tom, čo tam 12 osôb otestovali pozitívne na koronavírus.
Taiwansko-americká turistka, ktorá bola predtým na lodi a vrátila sa do Taiwanu koncom februára, mala po návrate pozitívny test. Svetová zdravotnícka organizácie o tom informovala egyptské úrady, ktoré teraz testujú všetkých terajších pasažierov a posádku.
Medzi pasažiermi sú momentálne Američania, Francúzi či Indovia. Dvanásť infikovaných egyptských členov posádky na lodi izolovali, zatiaľ čo zvyšok čaká na výsledky testov. Nakazení nevykazovali príznaky ochorenia.
Nové prípady zvýšili celkový počet nakazených v Egypte na 15.
Malta v sobotu potvrdila svoj prvý prípad koronavírusu. Nakazené je 12-ročné dievča talianskeho pôvodu, ktoré žije na ostrove spolu so svojou rodinou. Minister zdravotníctva Chris Fearne uviedol, že dievča a jej rodina navštívili koncom februára a začiatkom marca severné Taliansko a vrátili sa na Maltu cez Rím.
Rodina sa následne v súlade s odporúčaniami dala do domácej karantény, dievča však začalo vykazovať príznaky ochorenia. V piatok ho testovali a výsledky v sobotu nákazu potvrdili. Momentálne sa nachádza v izolovanej časti hlavnej nemocnice spolu so svojou sestrou a s rodičmi.
Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19, nakazilo už vyše stotisíc ľudí a podľahlo mu viac než 3 400 osôb, prevažná väčšina v Číne.
©2005-2025 Denník 24hodin | Webdesign by WEBkomplex.sk |