24hod.sk    Ekonomika

16. februára 2021

Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie



Štát zatiaľ o preplatenie nákladov na testovanie požiadala takmer stovka firiem. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo vnútra SR, ...



Zdieľať
246a0111 676x451 16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Štát zatiaľ o preplatenie nákladov na testovanie požiadala takmer stovka firiem. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo vnútra SR, aktuálne eviduje platby pre 98 spoločností v celkovej hodnote 222 tis. eur, z čoho je už vyplatených 62 tis. eur a zadaných na úhradu 160 tis. eur.

Testovanie upravuje manuál


Úhrady by pritom mali prebehnúť najbližšie dni. „Zo sumy 222 tis. eur tvoria takmer 30 % štyria zamestnávatelia z oblasti automobilového priemyslu a rafinérie," doplnil rezort.

Systém testovania v podnikoch upravuje manuál, ktorý schválila vláda. Ten stanovuje, že náklady spojené s testovaním bude kompenzovať štát sumou 3,5 eura na každú otestovanú osobu.

Súčasťou žiadosti musí byť výkaz


O finančnú náhradu majú pritom spoločnosti žiadať Ministerstvo vnútra SR prostredníctvom príslušného okresného úradu, súčasťou žiadosti musí byť výkaz o dátume a počte otestovaných.

Rezort vnútra prostredníctvom príslušného okresného úradu uhradí finančnú náhradu na základe doručenej žiadosti bezodkladne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Takmer sto firiem si zatiaľ dalo od štátu preplatiť náklady na testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/takmer-sto-firiem-si-zatial-dalo-od-statu-preplatit-naklady-na-testovanie-cl750133.html