Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. novembra 2012

Sulíkovci predstavili nový systém pre podnikateľov



Veľké množstvo legislatívnych noriem vo forme zákonov, koncepcií, stratégií a vyhlášok je problém, ktorý veľmi nepriaznivo ovplyvňuje slovenské podnikateľské prostredie. Tvrdia to ...



Zdieľať
zena praca BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) - Veľké množstvo legislatívnych noriem vo forme zákonov, koncepcií, stratégií a vyhlášok je problém, ktorý veľmi nepriaznivo ovplyvňuje slovenské podnikateľské prostredie.


Tvrdia to predstavitelia strany Sloboda a Solidarita, ktorí v pondelok prezentovali projekt Singapur 2. Ten obsahuje 165 návrhov na zlepšenie kvality podnikateľského prostredia na Slovensku. Opatrenia plánuje SaS presadzovať formou poslaneckých návrhov.

"Vyše 70 % slovenských podnikateľov hovorí, že nedokážu podnikať bez toho, aby porušili zákon. Je to preto, že tých zákonov je veľmi veľa a sú komplikované," skonštatoval člen SaS Martin Chren. "Za posledných desať rokov sa 12 najdôležitejších zákonov upravujúcich podnikanie menilo v priemere raz za dva týždne," dodal.

Projekt Singapur 2 vychádza z bývalého vládneho projektu Singapur. Návrhy sú rozčlenené do 13 oblastí, pokrývajú oblasti od daní a odvodov až po drobné byrokratické nezmysly.

Venujú sa napríklad odstráneniu duplicity pri komunikácii s úradmi, zjednoteniu sadzby dane z pridanej hodnoty, zlúčeniu živnostenského a obchodného registra. SaS navrhuje tiež zrušenie gastrolístkov či zavedenie takzvaného dlhého dňa na úradoch.

"Opatrenia, ktoré sú obsiahnuté v Singapure 2, môže zrealizovať ktorákoľvek vláda, pretože nie sú ani ľavicové, ani pravicové, ani liberálne, ani konzervatívne. Jednoducho sú to opatrenia, ktoré sú v súlade so zdravým rozumom, a ktoré prispejú ku zlepšeniu podnikateľského prostredia," skonštatoval predseda SaS Richard Sulík.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Samovrah odpálil auto, zomreli sýrski provládni vojaci
<< predchádzajúci článok
Diaľničiari zakázali používať pri výstavbe skruž Weise