26. júla 2008

Súhrn výsledkov stretnutí 2. kola Corgoň ligy

Súhrn výsledkov soboňajších stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: FC Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly: 43. Štyvar, 81. Jež, bez ŽK, ...

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov soboňajších stretnutí 2. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy: FC Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly: 43. Štyvar, 81. Jež, bez ŽK, rozhodovali: Vlk - Laskovský, Benko, 2480 divákov V šlágri druhého kola Corgoň ligy medzi Petržalkou a Žilinou mali domáci prvú gólovú šancu v 7. min, no Halenár z 5 m prestrelil prázdnu bránku Žiliny, brankár Perniš bol vtedy bezmocný. Na druhej strane Kamenár v spolupráci s Farkašom zastavili dravý prienik Karoglana. Gól Štyvara v 10. min neplatil pre faul žilinského útočníka. Brankár Kamenár si poradil v 17. min aj s prudkou strelou Karoglana z 25 m, ktorú vyrazil na rohový kop. Petržalský gólman sa vyznamenal aj o dve minúty neskôr, keď nohami z bránkovej čiary vykopol strelecký pokus Beláka. V 20. min sa zranil Ďurica a hra v strede poľa sa vyrovnala- Kamenár musel zasahovať v 38. min, keď pohotovo vyrazil presnú strelu Karoglana, ktorá smerovala k vzdialenejšej žrdi jeho bránky. Čo sa nepodarilo Karoglanovi, dokázal dve minúty pred koncom prvého polčasu Štyvar. Útočník Žiliny s prehľadom premenil svoje sólo prakticky z polovice ihriska. A keď v úplnom závere prvého polčasu dvakrát neuspel útočník Artmedie Pospěch, mužstvá odchádzali do kabín sa stavu 1:0 v prospech Žiliny. Po zmene strán bolo horúco hneď v úvode pred domácou bránkou, keď Jež po dlhom obliehaní trafil iba žrď. Na druhej strane v 61. min veľkú šancu Pirosku aj za cenu zranenia zmaril obetavo hosťujúci obranca Leitner. O tri minúty neskôr hlavička Štyvara tesne minula bránku Artmedie. Vzapätí striedajúci Adauto nedotiahol na prudkú krížnu prihrávku Štyvara vo chvíli, keď už Kamenár bol bezmocný. Brankár Artmedie predviedol svoje majstrovstvo v 69. min, keď vyrazil bombu Vladaviča zo 16 m do horného rohu svojej bránky. Na druhej strane Perniš vyrazil na rohový kop umiestnenú strelu Halenára z 15 m. V 76. min pohotový Čišovský zmaril šancu Vladaviča. Napokon tento hráč Žiliny sa v zahadzovaní šancí priamo prekonával. Čo nedokázal on, podarilo sa v 81. min Ježovi, ktorý upravil na konečných 2:0 v prospech Žiliny. Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:1 (0:1) Gól: 42. Školník, ŽK: 14. K. Kuzma, 69. Janič (obaja Košice), rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, Petríček, 2230 divákov V úvode zápasu sa obe mužstvá iba oťukávali, pred oboma bránkami bolo málo vzruchu. Až v 20. min M. Pančík zamestnal košického gólmana v šestnástke. Najväčšiu šancu zápasu spálil o 5 minút neskôr Miroslav Tóth po peknej Pečovského prihrávke. Nová posila Dukly prestrelila prázdnu bránku z dvoch metrov. Košičania príliš neohrozovali Boroša, nebezpečná bola iba štandardka z 30 m v podaní Kolbasa, keďže tečovaná lopta narobila brankárovi Dukly Borošovi problémy. Nečakaný moment prišiel v 42. min - po nevinej rozohrávke vymietol šibenicu spoza šestnástky Školník. V druhom polčase dominovala Dukla a dostala sa do niekoľkých šancí. Najväčšiu spálil opäť Miroslav Tóth, keď Adámik poslal dlhú loptu dopredu, no futbalista Dukly sa sám pred Putnockým nepresadil. Potom zaujali dve šance Ďuriša, najprv po centri Pančíka hlavičkoval vedľa a potom sa predviedol peknou strelou z diaľky. O ňu sa pokúšal neskôr aj Debnár, no Putnocký nekapituloval. Košičania hrozili rýchlymi brejkami, hlavne Novák a Janič, no príležitosti ostali nevyužité. Tlak domácich bol jalový, viazla finálna prihrávka, Putnocký neriešil príliš veľa nebezpečných situácií, aj preto sa zrodila nečakaná výhra Košíc. FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 1:1 (0:1) Góly: 62. Ujlaky - 4. S. Bališ, ŽK: 35. M. Minarčík, 62. Kuračka, 83. Mores - 56. Bališ, 84. Jakubjak, 89. Broschinský, 90. Gruber, rozhodovali: Tomčík - D. Hrčka, Rendko, 3162 divákov Susedské derby prinieslo od úvodnej minúty otvorený futbal. Do vedenia išli prekvapujúco hostia už v 4. min, keď na Bališovu dobre mierenú strelu z hranice šestnástky bol Bolek prikrátky. Po desiatich minútach hry prišli dva svetlé momenty Wisdoma, ale jeho pokusy obrana Nitry zblokovala. O chvíľu sa ocitol vo výbornej pozícii Simr, ale jeho prudkú strelu domáci gólman vyrazil. V ďalšom priebehu to skúšal zdiaľky Ujlaky z osemnástich metrov, no pozorný Hroššo sa na nedal prekvapiť. Desať minút pred prestávkou agilný Wisdom vyzvŕtal Štajera, no na jeho prudký center Ujlaky nedosiahol. V závere polčasu mal po centri Hoteka gól na hlave Liluašvili, ale z troch krokov mieril vedľa. Po zmene strán domáci vrhli všetky svoje sily do útoku. V 50. min sa šikovne uvoľnil Wisdom, no jeho strelu Hroššo vyrazil na roh. V 54. min Ujlaky rozohral rohový kop na Kuračku, ale jeho dobre mierenú strelu Hroššo vytlačil na brvno. Zaslúžené vyrovnanie priniesla 62. min - Ujlaky vari zo 60 m rozohral štandardnú situáciu a jeho lopta skončila v sieti prekvapeného Hrošša - 1:1. V 77. min sa v dobrej pozícii ocitol striedajúci Ščepko, no jeho strela minula cieľ. V 80. min Wisdom z 20 m prudkou strelou nechal vyniknúť gólmana hostí. Záver stretnutia sa niesol v nervóznej atmosfére, no stretnutie napokon skončilo zaslúženou remízou. Tatran Prešov - MFK Ružomberok 3:2 (1:1) Góly: 2. M. Penksa, 62. Pikl, 90.+ Prekop - 26. a 78. Zošák, ŽK: 80. Šafranko, 83. Josl - 17. Zošák, 21. Lačný, 39. Božok, ČK: 43. Lačný (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Hracho - Sluk, Mikolaj, 4450 divákov Na šmykľavom teréne sa aktéri postarali o rušný a zujímavý futbal. Vedenia sa ujali domáci Prešovčania na začiatku druhej minúty. Katona s Papajom potiahli akciu a druhý menovaný poslal do šestnástky center. Kaplan naň nedočiahol, no za ním stojaci Penksa poslal šmýkačkou loptu do siete. Hostia reagovali okamžite. V 4. min pohrozil Zošák, no prienik stredom obrany nazakončil. Domáci hrali kombinančný futbal, hostia sa spoliehali na dlhé lopty, ktoré smerovali predovšetkým na Zošáka, ktorý hrozil centrami do prešovskej šestnástky. Po jednom z nich sa v 26. min zblokovaná lopta dostala k Zošákovi, ktorý hlavou zblízka vyrovnal. V ďalších minútach zase prekypovali aktivitou domáci. Hajdúchovu pozornosť skúšal Josl. Na druhej strana minútu pred prestávkou prekazil prienik Hodúra gólman Buchta. Tesne pred odchodom do kabín videl hosťujúci Lačný po druhej žltej karte červenú za zdržiavanie hry. V druhom polčase prišiel očakávaný nápor domácich, ktorí hrali presilovku. Usadili sa na polovici Liptákov, lopty síce smerovali do pokutového územia, no vyložené šance z toho nevzišli. Hostia, hoci hrali oslabení, iba nebránili, práve naopak, domácim neustále hrozili. Aktívny bol najmä Zošák. V 59. min sám pred Buchtom vysoko prestrelil. Po troch minútach udrelo na opačnej strane, keď Pikl z tridsiatichpiatich metrov prestrelil všetko vrátane Hajdúcha - 2:1. Hostia však opäť dokázali vyrovnať. Neúnavný Zošák nedal Buchtovi šancu po centri z ľavej strany a bez prípravy nekompromisne vyrovnal. Prešov sa však rýchlo otriasol. V závere vyvinuli domáci silný tlak a po poslednom rohovom kope Prekop hlavou vsietil víťazný gól nováčika. MFK Dubnica - Slovan Bratislava 1:3 (1:1) Góly: 19. T. Zápotoka - 11., 61. a 83. Masaryk, ŽK: 51. Držík, 69. T. Zápotoka - 84. Serrano, ČK: 71. Zimen (Dubnica), rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Vorel, 3100 divákov Hneď v úvode zápasu dal o sebe vedieť Masaryk, ktorý si v 8. min robil miesto v päťke domácich. Pleva ho síce pozorne odblokoval, ale v 11. min už využil otvorenosť domácej obrany a z rohu šestnástky otvoril skóre zápasu. Domáci pridali a za osem minút vyrovnali. Gólom skončilo sólo bezmála cez pol ihriska v podaní Tomáša Zápotoku. Výsledok 1:1 ostal až do konca polčasu. Slovan v druhej polovici postupne preberal taktovku a bolo otázkou času, kedy sa zmení aj skóre. V 61. min predviedol Masaryk streleckú parádu a bolo 1:2. Obrana Dubnice bola stále mimoriadne vyťažená. Strelecké pokusy predviedol hádam každý zo slovanistov. V 71. min výrazne domácich oslabil vylúčený Zimen, ktorý stratil nervy po strete s Breznaníkom a súpera udrel. Oslabení domáci pykali v 83. min, keď opäť Masaryk po signále z rohu hlavou zavŕšil skóre na 3:1 pre Slovan. SITA