![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
26. novembra 2017
Suchú nad Parnou rozvoňala Pernikiáda vôňou vianočných medovníkov
Na snímke dievčatko zdobí perník v rámci 10. ročníka podujatia Pernikiáda 2017 v Suchej nad Parnou v nedeľu 26. novembra 2017.
Zdieľať

Myšlienka zdobenia perníkov vzišla z úsilia rodičov kresťanských rodín zachovať tradície, rozvíjať detskú zručnosť a tvorivosť. Inšpiráciou techniky zdobenia je pre všetkých pernikárka z obce, ktorá je úspešná v súťažiach v zdobení perníkov na Slovensku aj v zahraničí. „Na Pernikiádu prichádza každoročne stále viac návštevníkov nielen z obce, ale aj z jej okolia. Stretávajú sa tu celé rodiny,“ zhodnotila záujem o podujatie Potočárová.
Súčasťou Pernikiády boli tvorivé dielne žiakov miestnej školy, ktorí vyrábali vianočné ozdoby z prírodných materiálov. Remeselníci sa prezentovali výrobou vianočných ikebán, drotárskych i prútených výrobkov, maľovaním na sklo, výrobou sviečok z včelieho vosku, textilných hračiek, papierových ozdôb či zdobeného ovocia. S pásmom zvykov od Kataríny po Štedrý deň sa predstavili žiaci zo školského klubu detí miestnej školy a Suchovský spevácky zbor zaspieval vianočné koledy.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR