Predstaviť európske témy cez konkrétne ľudské príbehy a zvýšiť európske povedomie obyvateliek a obyvateľov Slovenska. Aj to sú ciele novej relácie Slovenskej televízie s názvom Naša Európa. ...
BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Predstaviť európske témy cez konkrétne ľudské príbehy a zvýšiť európske povedomie obyvateliek a obyvateľov Slovenska. Aj to sú ciele novej relácie Slovenskej televízie s názvom Naša Európa. Dvanásťdielny mesačník má informovať o témach, ktorými sa zaoberá Európsky parlament (EP) - od Európskeho sociálneho fondu, jednotného trhu služieb, vzdelávania, lekárskej starostlivosti a sociálneho systému bez bariér až po spoločnú menu. Prvá časť magazínu, ktorú STV uvedie 18. apríla o 16:30 na Dvojke, sa prizrie podpore zamestnanosti Európskeho sociálneho fondu. Relácia rozdelená na tri časti zavedie diváčky a divákov na farmu do blízkosti írskeho mesta Cork a predstaví im aj príbeh Slovenky, ktorá sa venuje tkaniu na krosnách. "Prešli sme od najzápadnejších častí Európy až po najsevernejšie časti Slovenska," uviedol reportér Radovan Kondrlík. Podľa jeho slov sa realizačný tím snažil pri tvorbe magazínu o dynamiku, akčnosť a pútavosť. Keďže projekt má informovať, pri výbere ľudí siahol projektový manažér Igor Zemanovič do radov spravodajstva. Zároveň spojili informačnú bázu s realizačným tímom, ktorý je skôr z umeleckých zložiek a je zvyknutý robiť neobyčajným a pre divákov príťažlivým spôsobom, povedal Zemanovič. V relácii sa predstavia známe tváre STV moderátor Ľubomír Bajaník a reportérka Marta Jančkárová.
V piatok 18. apríla odštartuje na webovej stránke STV časť venovaná relácii Naša Európa a témam, ktorými sa bude zaoberať. V prípade záujmu tam ľudia nájdu aj odkazy na dôležité i zaujímavé internetové stránky s praktickými informáciami.
Slovenská televízia predstaví nový cyklus relácií Naša Európa v rámci osláv 50. výročia Európskeho parlamentu. Práve z tohto orgánu Európskej únie získala STV grant, z ktorého hradí polovicu rozpočtu na realizáciu magazínu. Presné číslo tím STV nechcel prezradiť, podľa Zemanoviča sa však suma pridelená na podobné granty pohybuje od 50- do 300-tisíc eur a v tomto prípade sa približuje skôr k spodnej hranici.
SITA