Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júla 2019

Strihači oviec zo Slovenska i zahraničia súťažia na majstrovstvách



Na archívnej snímke pasúce sa ovce počas otvorenia salašníckej sezóny v mikroregióne Terchovskej doliny Ovčärske obyčäje - Redikaňä v Zázrivej dňa 27. mája 2018.



Zdieľať
Na archívnej snímke pasúce sa ovce počas otvorenia salašníckej sezóny v mikroregióne Terchovskej doliny Ovčärske obyčäje - Redikaňä v Zázrivej dňa 27. mája 2018. Foto: TASR- Erika Ďurčová
Liptovská Lúžna 27. júla (TASR) – Slovenskí aj zahraniční strihači si v sobotu merajú sily na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v strihaní oviec v Liptovskej Lúžnej, okres Ružomberok. Podľa predsedu Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku Slavomíra Reľovského je dôležitá nielen kvalita strihania, ale aj rýchlosť súťažiacich.


„Tohtoročná účasť je, bohužiaľ, trošku nižšia, ale som veľmi rád, že sa nám podarilo dodržať medzinárodné zastúpenie. Okrem Slovákov tu máme najlepšieho strihača z Poľska, a takisto vynikajúcich strihačov z Českej republiky,“ priblížil Reľovský pre TASR. Pri súťažení v strihaní oviec podľa neho nie je dôležitá iba rýchlosť, ale podstatná je aj kvalita strihania oviec, ktorú komisia hodnotí mimoriadne detailne.

Organizátori pripravili pre návštevníkov viaceré aktivity - súťaž v jedení bryndze, v pití žinčice aj v práskaní bičom. „Ľudí zaujíma, ako sa získava vlna z ovečiek. Je to najmä preto, že tie najkvalitnejšie výrobky sú vyrobené na sto percent z ovčej vlny. Tu majú možnosť vidieť, ako sa vlna z oviec vyprodukuje, získa, a ako sa môže ďalej spracovať,“ zhodnotil Reľovský.

V poradí už 15. ročník strihačskej súťaže usporadúva Svojpomocné podielnické družstvo poľnohospodárov (SPDP) Lúžňan Liptovská Lúžna v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz na Slovensku.







Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Austrália napomenula čínskeho konzula za podrývanie slobody slova
<< predchádzajúci článok
Bavorskí pestovatelia chmeľu očakávajú výrazne horšiu úrodu