![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Štvrtok 20.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Víťazoslav
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
21. júna 2015
Streľba na párty na basketbalovom ihrisku: Jeden mŕtvy, deväť ranených
Ilustračné foto, americký policajt počas cvičenia.
Zdieľať

K streľbe do davu došlo na večierku na basketbalovom ihrisku, ktorého sa zúčastnili obyvatelia niekoľkých domov v detroitskej štvrti.
Polícia uviedla, že bol zabitý 20-ročný mladík, ale jeho totožnosť nezverejnila, keďže najprv musela informovať príbuzných.
Jeden muž utrpel kritické zranenia a osem ďalších osôb je zranených vážne - päť mužov a tri ženy. Tieto obete sú vo veku 21 až 46 rokov.
Podľa polície sa streľba odohrala na párty štvrte, ktorá bola spojená s grilovaním a medzi prítomnými sa nachádzali rodiny s niekoľkými malými deťmi v športových kočíkoch.
"Vďaka Bohu, žiadne deti neboli zranené," uviedol zástupca policajného šéfa Steve Dolunt v Detroite v štáte Michigan.
Úrady majú podozrenie, že plánovaným terčom strelca bol usmrtený mladík, ale podľa Dolunta je to zatiaľ len predbežná domnienka. Žiadne ďalšie informácie o zločine nie sú dostupné, napísala dnes tlačová agentúra AP.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR