Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júla 2014

Strana SaS má už viac ako tisíc priateľov



Na snímke predseda strany SaS.



Zdieľať
Na snímke predseda strany SaS. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 18. júla (TASR) - Počet zaregistrovaných Priateľov slobody strany SaS prekročil v týchto dňoch už 1000 osôb. Liberáli s aktívnym vyhľadávaním Priateľov slobody začali na začiatku minulého roka. Najväčší počet priateľov majú v Žilinskom a Prešovskom kraji, zhruba tretinu z celkového počtu registrovaných tvoria ženy.


"Začali sme s touto aktivitou v rámci prezidentskej kampane Petra Osuského a stretnutí s voličmi v krajských mestách. Ďalšou veľkou príležitosťou na získavanie Priateľov slobody bola kampaň pre voľby do Európskeho parlamentu. K dnešnému dňu, teda zhruba po roku práce, máme 1030 Priateľov slobody. Úprimne ma to teší," uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Podľa podpredsedníčky SaS Jany Kiššovej v mnohých ľuďoch stále existuje pocit zodpovednosti za veci verejné a nejakou formou to chcú dať najavo. "V spoločnosti prevláda atmosféra rozčarovania z politiky. Slušní ľudia sa preto radšej uzatvárajú do ulity nezáujmu a politika sa tak stáva arénou pre pragmatikov s temnými motiváciami. Priateľ slobody je hľadaním východiska z tejto situácie. Myslím si, že je to dobrý koncept," povedala.

Priateľa slobody môže strana SaS navrhovať do funkcií vo verejnej správe na regionálnej a centrálnej úrovni a tiež za kandidáta do miestneho alebo mestského zastupiteľstva, vyššieho územného celku, do NR SR a Európskeho parlamentu.

"Status Priateľa slobody nie je členstvo v strane SaS, registrácia nikoho k ničomu nezaväzuje nad rámec tej základnej pozície, že sloboda je vzácna hodnota, v zlých časoch ju treba chrániť a v dobrých zas zveľaďovať. Byť Priateľom slobody znamená mať príležitosť angažovať sa vo verejnom priestore. Je na každom, či sa jej chopí," podotkol podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Ak má Priateľ slobody odborné znalosti, môže sa stať konzultantom SaS a podieľať sa tak na tvorbe programu strany a pripomienkovaní návrhov zákonov predkladaných v NR SR. Pokiaľ je Priateľ slobody vo svojom odbore uznávanou autoritou, strana SaS ho môže vymenovať za tímlídra. "Pred nami je teraz úloha nájsť rôzne komunikačné kanály s Priateľmi slobody, aby sa prejavil potenciál, ktorý v nich je. Je to pestrá zmes ľudí roztrúsených po celom Slovensku, s niektorými už spolupracujeme v rámci blížiacich sa komunálnych volieb," uzavrel podpredseda SaS Jozef Mihál.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Google zvýšil v 2. kvartáli tržby aj zisk
<< predchádzajúci článok
14 ocenení pre Operu SND v Ankete opernej kritiky