25. septembra 2024

Šramková vyradila Kalininovú, postúpila do 2. kola turnaja WTA

Od 10. septembra zvíťazila v 12 z 13 zápasov, neuspela len vo finále v Monastire proti Britke Sonay Kartalovej.

Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa prebojovala do 2. kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Pekingu. Úspešná kvalifikantka vyradila v 1. kole Ukrajinku Anhelinu Kalininovú za 66 minút 6:4, 6:0. Jej ďalšou súperkou bude nasadená dvadsaťdvojka Ruska Jekaterina Alexandrovová.

Šramková zažíva najúspešnejšie obdobie svojej kariéry, počas ktorého v priebehu dvoch týždňov postúpila do finále v tuniskom Monastire a následne získala svoj premiérový titul na okruhu WTA, keď triumfovala na podujatí v thajskom meste Hua Hin. Od 10. septembra zvíťazila v 12 z 13 zápasov, neuspela len vo finále v Monastire proti Britke Sonay Kartalovej.

Dvadsaťsedemročná Slovenka v Pekingu zdolala v kvalifikácii Slovinku Tamaru Zidanšekovú, následne i Rusku Polinu Kudermetovovú a v 1. kole hlavnej súťaže aj 48. hráčku svetového rebríčka Kalininovú. Ukrajinke dovolila v prvom sete jediný brejk a v druhom jej uštedrila kanára. V onlajn vydaní svetového rebríčka sa zverenka trénera Milana Martinca posunula na 55. priečku - najvyššie v kariére.