16. decembra 2023

16.12.2023 (SITA.sk) -
Slovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do
Európskej únie (EÚ). Na druhej strane však rešpektuje rozhodnutie premiéra
Roberta Fica (
Smer-SD), ktorý vstup Ukrajiny do EÚ podporil.
Podľa SNS sa mal Fico správať ako maďarský predseda vlády
Viktor Orbán a odísť zo sály počas schvaľovania spomínaných rokovaní. Taktiež mal podľa národniarov zabrániť finančnej pomoci Ukrajine. Tvrdia, že EÚ si nemôže dovoliť finančnú pomoc v hodnote 50 miliárd eur.
„
Úlohou vlády a celej koalície je spolupracovať najmä so štátmi V4, čiže aj premiérom Maďarska. Ukrajina nemôže vstúpiť do EÚ skôr, než nedôjde k vyriešeniu konfliktu s Ruskou federáciou," myslia si v SNS.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom
kliknite sem
Národniari sú presvedčení, že Ukrajine je dôležité pomáhať len v humanitárnej oblasti. „
Je však dôležité, tak ako to urobil maďarský premiér Orbán, blokovať akúkoľvek pomoc Ukrajine, ak už dochádza k ohrozeniu záujmov EÚ na úkor jej obyvateľov," dodala strana.
Zdroj: SITA.sk - SNS nesúhlasí s prístupovými rokovaniami Ukrajiny do EÚ, podľa nich sa mal Fico správať ako maďarský premiér (video) © SITA Všetky práva vyhradené.