05. apríla 2015
Ilustračné foto Foto: TASR/APJeruzalem 5. apríla (TASR) - V návale tlačiacich sa ľudí našiel svoju smrť muž, ktorého zadlávili na pohrebe židovského náboženského učenca v izraelskom meste Bnej Brak.
Policajný hovorca Micky Rosenfeld dnes agentúre AP priblížil, že ulice tohto mesta v strednom Izraeli, kde sa pohreb v sobotu podvečer konal, zaplavilo vyše 100.000 ľudí.
Z neznámych príčin sa húf ľudí začal zrazu pokúšať vojsť do jednej budovy a následne z nej a vyjsť. Niektorých účastníkov smútočnej ceremónie však pritom pritlačil k schodisku tak, že sa nemohli ani pohnúť.
Privolaní zdravotníci zo záchrannej služby sa snažili cez dav ľudí prebiť k 27-ročnej obeti. V nemocnici bol však muž vyhlásený za mŕtveho a niekoľko ďalších osôb utrpelo vážne zranenia.
V Izraeli sa masové pohreby významných rabínov konajú pravidelne, ale ešte takmer nikdy pri nich nikto neprišiel o život v tlačenici zúčastnených pohrebných hostí, podotýka AP.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR