12. októbra 2024

Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov pokračuje v dosahovaní úspešných výsledkov v aktuálnej sezóne, ktorej vrcholom budú v júni 2025 domáce majstrovstvá Európy. Zverenci trénera

12.10.2024 (SITA.sk) - Slovenská reprezentácia futbalistov do 21 rokov pokračuje v dosahovaní úspešných výsledkov v aktuálnej sezóne, ktorej vrcholom budú v júni 2025 domáce majstrovstvá Európy.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša po septembrových triumfoch nad Maďarskom 2:1 a Bieloruskom 6:1 zdolali v piatok večer Grécko 2:1. Duel sa hral v Nitre a mladí Slováci v ňom rozhodli až v úplnom závere.

Rozhodol Javorček

Skóre stretnutia otvoril v 55. minúte Artur Gajdoš, no za hostí vyrovnal o polhodinku neskôr Charalampos Kostoulas. O šiestom triumfe tímu SR "21" v tomto roku rozhodol v 88. minúte Dominik Javorček z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za faul Grékov na Sebastiana Nebylu. V úplnom závere ešte putoval predčasne "pod sprchy" striedajúci Branislav Spáčil, ktorý v rýchlom slede dostal dve žlté karty.

„Z môjho pohľadu to bol kvalitný zápas z obidvoch strán, v ktorom ofenzívy trochu prevýšili defenzívy. Grékov sme pustili do dvoch-troch šancí, rovnako sme si však nejaké šance vedeli vypracovať aj my. V zápase sme ukázali kvalitu v ofenzíve, aj keď nám trochu v prvom polčase pokrivkávala predfinálna a finálna fáza," zhodnotil tréner Kentoš podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu.

Vyrovnaný zápas

Podľa autora prvého slovenského gólu Artura Gajdoša bol zápas vyrovnaný so šťastným koncom pre slovenský výber.

„Prvý polčas sme neboli dostatočne silní na lopte a mali sme aj dosť nepresností. Mali sme síce dobré náznaky, no predfinálna fáza nám až tak nefungovala. V druhom polčase možno súper diktoval hru, no mali sme dobré protiútoky. Práve tak sme dokázali streliť aj gól a následne na konci sme zápas strhli na svoju stranu," povedal.

Už v utorok na slovenskú dvadsaťjednotku čaká ďalšie stretnutie, v Dunajskej Strede v ňom vyzvú rovesníkov z Walesu. V polovici novembra na Slovákov čakajú ešte náročnejší súperi, v Žiline resp. Trenčíne ich preveria Holanďania a Portugalčania. Oba tieto výbery už majú istotu štartu a budúcoročných ME na Slovensku.

Budúcoročný kontinentálny šampionát sa pod Tatrami uskutoční od 12. do 29. júna. Dejiskami duelov budú Bratislava, Dunajská Streda, Trnava, Trenčín, Žilina, Prešov, Košice, Nitra a Žilina.

Účasť na turnaji majú okrem domáceho Slovenska istú už aj Anglicko, Španielsko, Nemecko, Dánsko, Ukrajina či spomenuté tímy Holandska a Portugalska. Ďalšie výbery s miestenkou budú známe ešte v októbri, o zostávajúce tri pozície zabojuje šesť družstiev v novembrovej baráži.

Zdroj: SITA.sk - Slovenská dvadsaťjednotka v Nitre porazila Grécko, o triumfe tímu rozhodol Javorček z pokutového kopu © SITA Všetky práva vyhradené.

FIFA by mala potvrdiť Saudskú Arábiu ako hostiteľa MS v roku 2034, čelí však výzve ohľadom dodržiavania ľudských práv
Shiffrinová rozmýšľala aj nad koncom kariéry, v novej sezóne Svetového pohára vynechá zjazdy