21. januára 2011

Slovan vedie v derby nad Košicami po II. tretine 3:0

bez nazvu Vladimír Dravecký z Košíc (uprostred) a hráč Slovana Tomáš Bulík počas zápasu 45. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HC KošiceFoto: SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 46. kolo základnej časti:

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Góly: 12. Vala (Rataj, D. Devečka) - 10. Miroslav Hlinka (Tománek), 16. Lažo (Šechný), 19. Tománek (Miroslav Hlinka, M. Hudec), 49. Tománek, 52. Hvila (Vantroba), 57. Rumpel (Hvila, Petro)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: , presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška - Brath, J. Jankovič, 1153 divákov

Žilina: M. Laco 52. Johanes - Rúfus, Dlouhý, Krčula, Heš, D. Devečka, Milovanovič- V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Rataj, Vala - Drevenák, Troliga, Martin Slovák - Hajnik, M. Horský, Stupka

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Paľov, Kubka - Miroslav Hlinka, M. Hudec, Tománek - Rumpel, Češík, Hvila - Weissmann, Šechný, Lažo 41. Petro

V úvodnej desaťminútovke sa hral obojstranne rýchly hokej. Oba tímy si vytvorili sľubné strelecké príležitosti, ale obaja brankári domáci Marek Laco aj Fedor na druhej strane boli pohotoví. Úvodný gól padol presne v 10. min, keď Tománek prihral Hlinkovi a ten z ľavej strany do poloodkrytej bránky prvýkrát skóroval. Pri vylúčení Laža mal najskôr dobrú príležitosť Šechný, ale neprepasíroval puk za chrbát žilinského gólmana. V závere presilovky unikol domáci Vala a vyrovnal na 1:1. Vzápätí zazvonila žŕdka žilinskej bránky pri strele Laža. Ten si to vynahradil v 16. min, keď z ťažkého uhla opäť dostal Banskobystričanov do vedenia - 2:1. Dve minúty pred koncom nikým nekrytý Tománek vsietil opäť do poloodkrytej bránky Žiliny tretí gól hostí.

Druhé dejstvo začala Žilina náporom, nevyužila však početnú prevahu pri vylúčení Bambúcha. Následne sa neujali strely domácich Drevenáka, Hreusa, Milovanoviča, Devečku a hostí Bira, Šebáka, Weissmanna, a tak sa stav hokejovo slabšej druhej tretiny nemenil.

V úvode poslednej tretiny mali dobre strelecké príležitosti Stupka a Hajnik. V 49. min bol vylúčený hosťujúci Češík. Tománek však v oslabení po samostatnom úniku prekonal Laca štvrtýkrát. Hostia výsledok vykrášlili v posledných minútach, keď v 52. min unikol domácej obrane Hvila. Rúfus naňho nestačil a bolo 5:1. Minútu pred koncom Rumpel už len korunoval zaslúžené víťazstvo Banskobystričanov, v tejto sezóne ešte len ich druhé v poradí.

HK Nitra - HK 36 Skalica 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 3. Marek Slovák (Gabriš, Podstavek), 17. Podstavek (Marek Slovák), 31. Čaládi (T. Chrenko, Korhoň) - 26. Románek (Lušňák, Holovič), 50. Gründling (Zálešák, T. Višňovský), 58. Kutálek (Šátek, Bučka), 63. Románek (Lušňák)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Hlavačka (Nitra) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin, 3276 divákov

Nitra: J. Laco - Fabian, Rais, Gabriš, Hlavačka, Michal Novák, Ďurák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Podstavek, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Čaládi - Štumpf, Uhnák, Šumichrast

Skalica: Lakosil - Gründling, M. Školiak, A. Kolník, Bučka, P. Kumstát, Magušin, Gula, Jaborník - Obdržálek, Zálešák, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Holovič, Románek - R. Konečný, T. Mikúš, Mikušovič

Úvod vyšiel lepšie Nitre, keď v 3. min Slovák zblízka využil Gabrišovu prihrávku - 1:0. Aj v ďalších minútach mali viac z hry domáci hráči, no hostí držal v hre brankár Lakosil. Nitra pridala druhý gól v 17. min. Slovák našiel pred bránkou Podstaveka a ten nezaváhal - 2:0. V 23. min zazvonila po Salijiho strele horná žŕdka skalickej bránky. Záhoráci odpovedali o minútu neskôr, keď prečíslenie dvoch na jedného zakončil do žŕdky Románek, o čom sa rozhodca musel poradiť s kolegom pri videu.

Spomenutý skalický útočník si však všetko vynahradil v 26. min, keď zakončoval do odkrytej bránky - 2:1. Hostia vycítili šancu, no vietor z plachiet im vzal v 31. min Čaládi. Domáci krídelník presnou strelou švihom z ľavej strany tretíkrát prekonal Lakosila. Dve minúty pred koncom druhej časti mohol po chybe Hlavačku znížiť Tibor Višňovský, ale sám pred Lacom neuspel.

V tretej tretine nebola núdza o nepremenené šance. Najskôr zaváhal proti Lakosilovi Spilar a neskôr v pokuse o blafák aj Ručkay. Za hostí neuspel osamotený Šátek, ktorý v dobrej pozícii trafil len do brankára Nitry. Hostia mali v tretej tretine prevahu a odmenou za aktívnu hru im boli v 50. min úspešný zásah Gründlinga a v 58. min aj vyrovnávajúci gól z hokejky Kutáleka. O zisku dvoch skalických bodov rozhodol v tretej minúte predĺženia Románek, ktorý presne zakončil.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 3:0 (2:0, 1:0) po II. tretine
Góly: 3. M. Bakoš (Jackman, Hujsa), 6. D. Skokan (D. Buc, Kapuš), 30. D. Skokan (Kapuš, D. Buc)

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 3:2 (3:1, 0:1) po II. tretine
Góly: 12. Lundberg (Škovira, Kuľha), 14. A. Kroták, 18. Kmiť (J. Kopecký, S. Jasečko) - 10. Themár (Markovič, Brcko), 27. I. Ďatelinka (Velebný)

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 5:1 (3:1, 2:0) po II. tretine
Góly: 7. P. Barinka (L. Čierny, P. Pucher), 11. L. Jurík (Baláž, Ďaloga), 13. Zuzin (P. Barinka), 24. Juraško (P. Barinka, Zuzin), 33. Otčenáš (M. Trochta) - 9. P. Kopecký (Jánoš, M. Daňo)

TENIS-PF: Grothová v nominácii Austrálčaniek proti Taliankam