05. apríla 2018
Spolu s Khánom sa z rovnakého trestného činu zodpovedali aj štyria ďalší herci. Tých však súd v meste Džódhpur obvinení zbavil. Khánovi teraz hrozí jeden až šesť rokov väzenia. Proti rozhodnutiu súdu sa však ešte môže odvolať. Foto: TASR/APNaí Dillí 5. apríla (TASR) - Súd v Indii uznal za vinného z pytliactva slávneho bollywoodskeho herca Salmana Khána, ktorý pred približne 20 rokmi zastrelil dve zákonom chránené antilopy. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia BBC.
Khán zastrelil dve antilopy jelenie v roku 1998, keď nakrúcal film v štáte Radžastan ležiacom na severozápade Indie.
Spolu s Khánom sa z rovnakého trestného činu zodpovedali aj štyria ďalší herci. Tých však súd v meste Džódhpur obvinení zbavil. Khánovi teraz hrozí jeden až šesť rokov väzenia. Proti rozhodnutiu súdu sa však ešte môže odvolať.
Khán zastrelil dve antilopy jelenie v roku 1998, keď nakrúcal film v štáte Radžastan ležiacom na severozápade Indie. Foto: TASR/AP
Nejde o Khánov prvý stret so zákonom. V roku 2015 ho súd zbavil obvinenia v prípade, keď ním vedené auto v roku 2002 narazilo do bezdomovcov spiacich na chodníku, pričom prišiel o život jeden človek. Khán z miesta činu ušiel.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR