Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. marca 2014

Šéf výboru zbiera podnety živnostníkov, ktorým nezaplatili



Predseda parlamentného výboru pre hospodárstvo Ján ...



Zdieľať
stres zena praca pocitac Predseda parlamentného výboru pre hospodárstvo Ján Hudacký tvrdí, že platová neschopnosť firiem na Slovensku začína byť bežnou realitou.BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Predseda parlamentného výboru pre hospodárstvo Ján Hudacký (KDH) začal zbierať podnety od živnostníkov a podnikateľov, ktorým nezaplatili faktúry. Ako povedal vo štvtok pre agentúru SITA, druhotná platobná neschopnosť firiem sa na Slovensku opäť stáva negatívnou realitou.


"Ide o stav, do ktorého sa dostávajú predovšetkým malí a strední podnikatelia. Veľmi často však nie z vlastnej viny," povedal. Osobitným prípadom druhotnej platobnej neschopnosti sú podľa neho subdodávatelia verejných zákaziek financovaných z eurofondov alebo štátom.

"Najznámejším prípadom týchto týždňov je neplatenie za práce, ktoré pre firmu Váhostav urobili jeho subdodávatelia pri stavbe diaľnice D1 v úseku Dubná Skala – Turany," konštatoval. Na marcové rokovanie Národnej rady SR preto Ján Hudacký opakovane predložil návrh zákona na ochranu subdodávateľov, ktorý by mal riešiť problémy zlej finančnej disciplíny veľkých spoločnosti voči živnostníkom a malým firmám.

Hudacký zriadil web stránku www.nezaplatilimifakturu.sk, ktorou chce monitorovať podobné prípady. "Chcem ponúknuť tým, ktorí majú osobné skúsenosti s prejavom arogancie veľkých spoločností a neplnenia si finančných záväzkov, aby sa podelili na tomto portáli so svojimi skúsenosťami," dodal Hudacký s tým, že podnikatelia a živnostníci, ktorí sa chcú podeliť so svojou negatívnou skúsenosťou, majú odvahu sa aj identifikovať a uviesť informácie spojené s finančnou pohľadávkou voči konkrétnej spoločnosti, môžu to urobiť v elektronickom dotazníku na web stránke Nezaplatilimifakturu.sk.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Sme: Na daňovú úľavu už nebude treba súhlas vlády
<< predchádzajúci článok
Po výraznom prepade začali ceny ropy opäť mierne rásť