Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júna 2016

Šéf maďarskej polície poďakoval Poľsku a SR za pomoc pri hraniciach



Na archívnej snímke migranti na gréckej strane hranice a slovenskí policajti.



Zdieľať
Na archívnej snímke migranti na gréckej strane hranice a slovenskí policajti. Foto: TASR - Michal Svítok
Budapešť 21. júna (TASR) - Vďaku poľskej a slovenskej polícii za pomoc pri strážení srbsko-maďarského úseku hraníc v druhom polroku 2015 vyjadril dnes v Budapešti šéf maďarskej polície Károly Papp. Podľa agentúry MTI Papp otvoril schôdzku policajných predstaviteľov 13 krajín, ako aj zástupcov agentúry pre riadenie operačnej spolupráce na vonkajších hraniciach členských štátov Európskej únie (Frontex) a európskeho policajného úradu Europol.


Témou schôdzky bola situácia ilegálnej migrácie cez západný Balkán.

Podľa Pappových slov Maďarsko pozorne sleduje dianie týkajúce sa migrácie a pomohlo krajinám, ktoré požiadali o pomoc. Spresnil, že Maďarsko poslalo kontingent policajtov do Srbska, Slovinska, Grécka, Bulharska a Macedónska. Do Slovinska a Macedónska zase Maďarsko poslalo materiál potrebný na vybudovanie hraničných zábran.

Opatrenia prijaté na západobalkánskej ceste označil šéf maďarskej polície z hľadiska ilegálneho prisťahovalectva za historické. Ako príklad uviedol uzatvorenie grécko-macedónskych hraníc.

Papp pripomenul, že situácia Maďarska je výnimočná, pretože ilegálni migranti vstupujú prvýkrát na územie Európskej únie v Grécku a v Bulharsku a až potom prídu do Maďarska. Dodržanie predpisov schengenského kódexu označil za zásadnú otázku. Vyjadril presvedčenie, že vstup migrantov na územie únie musí byť regulované a kontrolované.

Maďarský policajný šéf podotkol, že ilegálna migrácia má vplyv nielen na situáciu v teroristickej hrozbe, ale aj na všeobecnú bezpečnostnú situáciu, a teda aj na subjektívny pocit bezpečia občanov EÚ.

Na budapeštiansku schôdzku pricestovali policajní zástupcovia Bulharska, Česka, Grécka, Chorvátska, Macedónska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Srbska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
V Bruseli vznikne Globálny dohovor primátorov pre otázky klímy
<< predchádzajúci článok
Mikolášik: Brexit zasiahne EÚ v rovine politickej aj ekonomickej