28. mája 2008

Šarapovovej trápenie so servisom prinieslo 17 dvojchýb

Veľa nechýbalo, aby sa stredajšie ruské ženské derby na ústrednom dvorci Philippa Chatriera na tenisovom Roland Garros skončilo veľkým prekvapením. Najvyššie nasadená Maria Šarapovová sa v silnom ...

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) - Veľa nechýbalo, aby sa stredajšie ruské ženské derby na ústrednom dvorci Philippa Chatriera na tenisovom Roland Garros skončilo veľkým prekvapením. Najvyššie nasadená Maria Šarapovová sa v silnom vetre maximálne vytrápila, kým zdolala krajanku Jevgeniju Rodinovú 6:1, 3:6, 8:6. Zápas trval 148 minút a svetová jednotka si v ňom vyslovene nepotykala so servisom. Až 17 dvojchýb a len 64% prvého podania do dvorca, to je stručná vizitka Šarapovovej trápenia, ktoré napokon vyústilo do tesného víťazstva. "Bola som veľmi blízko prehry v tomto zápase. Prvý set bol v poriadku, ale potom akoby všetko prestalo fungovať, najmä podanie," komentovala 20-ročná rodáčka zo sibírskeho Ňaganu, ale žijúca na Floride. Za stavu 4:5 v treťom sete bola favoritka dve loptičky od prehry, ale potom vytiahla konečne účinný servis a set aj zápas proti o rok mladšej a o 102 miest v rebríčku nižšie postavenej súperke zachránila. "Takéto šoky už ďalej nechcem zažívať. Verím, že moja hra sa už bude iba zlepšovať," dodala Ruska, ktorú v 2. kole vyzve Američanka Bethanie Matteková. Šarapovovej chýba ku skompletizovaniu grandslamovej zbierky už len parížsky triumf. V Paríži sa zatiaľ najďalej dostala vlani do semifinále. SITA