![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 1.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Hugo
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
26. júna 2022
Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať
Tagy: Obranný priemysel rusko-ukrajinský konflikt Sankcie proti Rusku Televízia CNN vojenská invázia
Západné sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajine majú podľa amerického ministra zahraničia „vážny ...
Zdieľať

Antony Blinken pre televíziu CNN na samite skupiny siedmich popredných ekonomík sveta G7 v Nemecku povedal, že aj keď Rusko „získava príjmy z ropy s vyššími cenami, nemôže ich minúť pre vývozné kontroly“.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko nedokáže získať to, čo potrebuje na modernizáciu svojho obranného sektora, technológií a energetického prieskumu, pokračoval minister s tým, že to znamená, že „časom každá z týchto oblastí upadne“.
Spomenul tiež prognózy, podľa ktorých sa ruská ekonomika v budúcom roku zníži až o 15 %.
G7 a NATO „budú naďalej spoločne robiť všetko, čo je v našich silách, aby zabezpečili, že Ukrajinci budú mať vo svojich rukách to, čo potrebujú na odrazenie ruskej agresie,“ dodal.
Zdroj: Webnoviny.sk - Sankcie voči Rusku majú vážny vplyv, ekonomika a vývoj sa budú spomaľovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Tagy: Obranný priemysel rusko-ukrajinský konflikt Sankcie proti Rusku Televízia CNN vojenská invázia
<< predchádzajúci článok
V Nórsku si pripomenuli obete streľby pred gej barom, prítomná bola aj korunná princezná
V Nórsku si pripomenuli obete streľby pred gej barom, prítomná bola aj korunná princezná