![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
08. februára 2017
Šaliansky región očakáva ďalšiu prílev pracovníkov z Ukrajiny
Ilustračná snímka
Zdieľať

Ubytovanie pre pracovníkov zo zahraničia zabezpečujú samotné firmy, ktoré za týmto účelom rekonštruujú bývalé ubytovacie zariadenia alebo na ubytovne prestavujú budovy, ktoré pôvodne slúžili inému účelu. „V Šali takto rekonštruovali bývalú slobodáreň, ktorá patrila nemocnici, teraz rekonštruujú bývalý internát chemickej školy. Máme tu obrovský odpor verejnosti, no my sa tomu brániť nemôžeme, ak investor splní podmienky, musíme povolenie vydať. Môžeme len ľudí žijúcich v bezprostrednej blízkosti týchto ubytovní prizvať ako účastníkov konania, aby sa vyjadrili k projektu, aby tie dosahy na nich boli čo najmenšie,“ povedal Belický.
Mesto zároveň pripravuje zmenu územného plánu, aby ubytovne nemohli vznikať v centrálnej časti mesta a blízkom okolí. V spolupráci s políciou zároveň monitoruje kriminalitu zahraničných zamestnancov, ktorá podľa polície nie je ničím výnimočná. „Ľudia síce tvrdia opak, sťažujú sa, no prípadov registrovaných políciou naozaj nie je veľa. Ak by sme cítili, že má kriminalita stúpajúcu tendenciu, budeme musieť prijať adekvátne opatrenia,“ tvrdí primátor.
Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini počas svojho pracovného výjazdu začiatkom tohto týždňa v Šali skonštatoval, že Slovensko nemá dôvod neprijať pracovníkov zo zahraničia, pokiaľ budú rešpektovať pravidlá. „Dovoz pracovnej sily musíme mať plne pod kontrolou. Musí ísť o regulovaný prítok pracovníkov, ktorí budú na Slovensku pracovať legálne, nie na základe nejakých turistických povolení či úplne nelegálne. Musí platiť, že ktokoľvek príde na Slovensko pracovať, bude vítaný, no musí rešpektovať štýl života a kultúrne zvyklosti našej krajiny a dodržiavať bezpečnostné pravidlá, ktoré tu platia,“ povedal Pellegrini.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR