20. januára 2016

Ilustračné foto
Foto: TASR
Šaľa 20. januára (TASR) – Ubytovne, hotely, motely, penzióny a ďalšie zariadenia poskytujúce v Šali ubytovanie za poplatok budú tento rok po prvýkrát platiť mestu nový druh dane. Ako informovala Gabriela Kováčová z mestského úradu, prevádzkovateľ ubytovacieho zariadenia odvedie do mestskej pokladnice 60 centov za každú osobu a prenocovanie.
"Ubytovanie bude potrebné nahlasovať do 30 dní od začatia poskytovania služby, daň zaplatia prevádzkovatelia štvrťročne," doplnila Kováčová.
Ako pripomenula, v prípade, že prevádzkovatelia poskytujú nocľah od 1. januára 2016, musia na mestský úrad nahlásiť údaje spojené s ubytovaním do konca tohto mesiaca.
"Dane následne zaplatia štvrťročne, to znamená do 15. apríla, 15. júla, 15. októbra a 15. januára 2017," dodala Kováčová.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR