18. septembra 2023

18.9.2023 (SITA.sk) - Úradujúci dvojnásobný majster sveta monopostov
F1 Max Verstappen aj tím
Red Bull prišli o neporaziteľnosť v aktuálnej sezóne, v nedeľňajšej
Veľkej cene Singapuru totiž zvíťazil Španiel
Carlos Sainz zo
Scuderie Ferrari. Na stupňoch pre víťazov ho doplnili Brit
Lando Norris z
McLarenu a jeho krajan
Lewis Hamilton z
Mercedesu. Verstappen sa musel uspokojiť s piatym miestom.
Druhé víťazstvo Sainza
Dvadsaťpäťročný Holanďan na predošlej Veľkej cene Talianska v
Monze prekonal historický rekord Nemca
Sebastiana Vettela z roku 2013, keď zvíťazil v desiatych pretekoch bez prerušenia a celkovo v 12 zo 14 v ročníku. Red Bull ťahal rekordnú sériu 15 triumfov za sebou. Aj keď v Singapure Verstappen chýbal na pódiu, zvýšil si náskok na čele Pohára jazdcov už na 151 bodov pred tímovým kolegom
Sergiom Pérezom z Mexika. Do konca sezóny zostáva sedem pretekov.
Sainz naplno využil štart z prvého miesta aj to, že na mestskej trati v Singapure sa ťažko prebieha. Nočné preteky zvládol výborne takticky a dosiahol druhé víťazstvo v F1.
„Mal som pocit, že to mám pod kontrolou. Dobre som viedol preteky až do víťazného konca. To bol ten najlepší pocit," skonštatoval španielsky pilot.
Najhoršie umiestnenie Verstappena
V závere ohrozoval jeho triumf Brit
George Russell na Mercedese, ale v poslednom kole z tretej priečky havaroval a daroval pódium 7-násobnému šampiónovi Hamiltonovi.
Verstappen zaznamenal najhoršie umiestnenie v pretekoch od novembra 2022. Napriek tomu je v komfortnej pozícii a mal by získať tretí titul za sebou.
„Všetko musí byť perfektné, aby ste mohli zvíťaziť vo všetkých pretekoch sezóny. Vedel som, že príde aj neúspech a je to absolútne v poriadku," vyhlásil suverénny líder šampionátu.
O návrat na najvyšší stupienok sa pokúsi už počas najbližšieho víkendu na
Veľkej cene Japonska v Suzuke.
Zdroj: SITA.sk - Sainz na VC Singapuru prerušil víťazné série Verstappena i Red Bullu, Russell v poslednom kole havaroval (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.