Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. mája 2006

S lídrom Lojza sa dnes v slzách lúčilo vyše 300 ľudí



Vyše 300 ľudí sa dnes napoludnie v bratislavskom Krematóriu pri tónoch piesne Že mi je ľúto rozlúčilo s lídrom skupiny Lojzo Mariánom Kochanským. Okrem bývalej manželky Evy s deťmi a jeho ...



Zdieľať

BRATISLAVA 5. mája (WN/SITA) - Vyše 300 ľudí sa dnes napoludnie v bratislavskom Krematóriu pri tónoch piesne Že mi je ľúto rozlúčilo s lídrom skupiny Lojzo Mariánom Kochanským. Okrem bývalej manželky Evy s deťmi a jeho súčasnej priateľky Dagmar s dcérou Denisou, prišli na poslednú rozlúčku aj mnohí umelci - členovia skupín Lojzo a Elán, Miro Žbirka, Boris Filan, či športovci Miloš Mečíř, Jozef Golonka a mnohí ďalší. Za kamarátov z Ľudového Orchestra Jednoduchej Zábavy Obyvateľstva povedal Mariánovi posledné zbohom Tomáš Fabor. "Ďalej žiť sa nedá, tón a tichý ston sa strieda," citoval slová jednej z Lojzovských piesní. Pripomenul, že s Mariánom odohrali takmer 2000 koncertov a táto pieseň má dnes úplne iný rozmer. "Náš svet je už bez nákazlivého smiechu s medzierkou medzi zubami - bez Maroša," dodal. Aj Herec Ivan Vojtek so slzami v očiach spomínal ako si ho ľudia plietli s Mariánom. "Duša, ktorá rozdávala celý život ľuďom radosť, smiech a humor, nemôže skončiť inak ako na obláčiku v nebíčku," povedal Vojtek.

Marián Kochanský podľahol dlhej a ťažkej chorobe 28. apríla vo veku nedožitých 51 rokov. Kochanský, ktorý bol autorom prevažnej časti piesní skupiny LOJZO, už dlhšie bojoval s rakovinou. Svojím úsmevom a vždy dobre naladený bavil fanúšikov Ľudového orchestra jednoduchej zábavy obyvateľstva od roku 1982. Spolu s Jozefom Cillerom, Miroslavom Lukáčikom, Františkom Mikurčíkom, Tomášom Faborom a Jozefom Štalmašekom bavili divákov televíznych relácií, rozhlasových programov a kultúrno-spoločenských podujatí.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Hrycová a Hrnčiar kandidujú na post riaditeľa aj v druhom kole
<< predchádzajúci článok
Najväčší záujem na Envirofilme pútal tradične Barabáš