02. novembra 2013

Ružomberok vyhral nad Spartakom Trnava 4:1

Na snímke vpravo futbalista Trnavy Ján Chovanec a hráč Ružomberoka Tomáš Ďubek bojujú o loptu v zápase 16.kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok v Trnave v sobotu 2.novembra 2013. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Bratislava 2. novembra (TASR) - Od začiatku sa obe mužstvá - Spartak Trnava aj MFK Ružomberok - snažili o útočný futbal. Domáci sa už v 9. minúte dostali do vedenia, keď rohový kop Kuzmu posunul hlavou Sabo a Adámik loptu nekompromisne poslal do siete. V 16. minúte hostia vyrovnali, keď na loptu do voľného priestoru si nabehol Lačný a umiestnenou strelou k pravej žrdi nedal Filipkovi šancu. V 27. minúte po akcii Vlaska s Procházkom spálil Hodek tutovku. Ani v ďalšom priebehu nestratil zápas na kvalite a dramatičnosti, no ani jedno mužstvo sa cez pozorné obrany nedokázalo presadiť.

Druhý polčas začali domáci útočne, no nevyužili dva závary v 16-tke a trest prišiel v 51. minúte, keď Lačný ušiel Tóthovi a nekompromisne prekonal Filipka. O chvíľu zakontroval v 16-tke Zreľák, no našťastie pre domácich netrafil bránku. V 56. minúte po vyšachovaní ružomberskej obrany Vlasko bombou trafil brvno a následne neprekonal Nikoliča ani Hodek. V 63. minúte po rýchlej kontre a prihrávke Zreľáka zvýšil Ďubek na 3:1 pre Ružomberok a prakticky rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí. A to napriek tomu, že domáci podali herne najlepší výkon doma na jeseň. Bodkou za zápasom bol štvrtý gól hostí, ktorý zaznamenal po chybe trnavskej obrany Lupták.

.

VÝSLEDOK
Spartak Trnava - MFK Ružomberok 1:4 (1:1)
9. Adámik - 16., 51. Lačný, 63. Ďubek, 88. Lupták. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Ciprys, Janečka, Adámik - Lačný, Tawamba, 2635 divákov

Zostavy a striedania:
Trnava:
Filipko – Janečka (76. Štepanovský), Tóth, Adámik, Ciprys - Sabo, Procházka, Kuzma, Chovanec - Vlasko (71. Nworah), Hodek (84. Schranz)
Ružomberok: Nikolič – Nosek, Greššák, Adamovič, Maslo – Nagy - Ďubek (71. Lupták), Zošák, Tawamba – Lačný (80. Serečin), Zreľák (90.+ Almaský)

FK DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0

Proti favoritovi začali domáci s chuťou, útočne. Do prvej gólovej šance sa však dostal v 14. minúte van Kessel, ktorý po sóle netrafil do bránky. O dve minúty zahral Gašparík prvý rohový kop a z trmy-vrmy doťukol loptu do siete Kwin. Strelou z diaľky vyskúšal Volešáka Antunovič. V 39. minúte ďalšiu strelu Uljakyho vykopol spred bránky van Kessel. Tesne pred polčasom netrafil loptu v gólovej pozícii striedajúci Hošek.

Po zmene strán jedovatú strelu Hošeka vyrazil Volešák a to isté zopakoval o tri minúty neskôr po razantnom kope Boya. Trenčínu k zlepšeniu herného prejavu nepomohlo ani dvojité striedanie. Tlak DAC ďalej pokračoval, Hošek v 76. minúte mieril spoza hráča šikovne, ale Volešák bol ešte šikovnejší. Prvú veľkú gólovú príležitosť Holúbka vyrazil pozorný Pernecký, čo zopakoval aj po ďalšom pokuse tohto hráča. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času po priamom kope Gašparíka Szarka trafil brvno bránky hostí. DAC v boji o záchranu získal dôležité tri body.

VÝSLEDOK
FK DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Gól:
15. Kwin. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Kwin, Szarka - Kleščík, Mazáň, Rundič, 1200 divákov

Dunajská Streda: Pernecký – da Silva, Matúš, Majerník, Beňo - Kwin, Boya - Ujlaky (90.+ Sedlák), Gašparík (89. Hudák), Antunovič (38. Hošek) - Szarka
Trenčín: Volešák – Mondek (61. Malec), Kleščík, Rundič, Mazáň (80. Bezák) - Baéz - van Kessel, Hajradinovič, Mišák (61. Bero), Holúbek - William

Hlasy po zápase

Mikuláš Radványi, tréner DAC-u: "Musím svojich hráčov pochváliť. V zápase odovzdali všetko. Boli sme agresívnejší, rýchlejší v štarte na loptu a aj prechodová fáza bola na úrovni. Škoda len, že sme nedali o dva-tri góly viac, dnes sme mali na to dostatok príležitostí, najmä zo štandardných situácií. Hráči pred zápasom v kabíne hovorili o tom, že už dávno nepocítili ako chutí víťazstvo, dnes to už cítia."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Okrem prvej desaťminútovky, kedy sme mali solídny vstup do zápasu a vytvorili si dve šance, ale nepremenili ich, niet čo hodnotiť. Po inkasovanom góle sme prestali existovať. Hrali sme nezodpovedne, nedisciplinovane, viazla tímovosť, na čom sme si predtým zakladali. Vyzerá na to skrat v mužstve, z ktorého sa musíme poučiť a ísť ďalej našou cestou."

FK Senica - Spartak Myjava 3:1

Záhorácko-kopaničiarske derby sa odohrávalo vo výbornej atmosfére, ktorú vytvárali početné fankluby oboch tímov. V zostave Záhorákov dostali príležitosť dvaja dorastenci Kosorín a Ventúra a po dlhom zranení na pravej strane obrany Brazílčan Roberto. Naopak v zostave im chýbalo viacero zranených a vykartovaných hráčov. Seničania boli lepším, agresívnejším tímom a hrali s výborným nasadením. V 11. min po centri Kalabišku a Divišovom zakončení brankár Solnička vyrazil loptu na roh. Krásnu akciu predviedli domáci o dve minúty neskôr. Kalabiška vybojoval loptu na vlastnej polovici, v strede poľa našiel Pirosku, ktorý vysunul nabiehajúceho Diviša a ten krížnou strelou do pravej šibenice otvoril skóre zápasu.

V 18. min už mohlo byť 2:0, ale po akcii dobre hrajúceho Kalabišku netrafil z ideálnej pozície mladý Kosorín ani kapitán Piroska. V 23. min po štandardnej situácii Jiráska hlavičkoval z tesnej blízkosti nad myjavskú bránu Križko. Ďalšiu štandardku zahrával Jirásek v 31. min a a dezorientovaný Siva si strelil vlastný gól. Myjavčania priestor brány Záhorákov v prvom polčase neohrozili. V druhom polčase domáci pokračovali vo výbornom, zodpovednom a bojovnom výkone. Na rozdiel troch gólov upravil v 74. min stopér Pavlík, ktorý doklepol loptu za Solničkov chrbát po výborne rozohratej štandardke Jiráska. Konečnú podobu výsledku dali Myjavčania, keď v 78. min po nákope Lukšíka z polovice ihriksa a zlom vyboxovaní lopty Šullom znížil Černáček na 3:1.

Zvýšiť vedenie Záhorákov mohol ešte v 82. min Jirásek, ktorý sa dostal k lopte po tečovanej strele Pirosku, ale z výhodnej pozície prestrelil myjavskú bránu. Zo záverečného tlaku hostia už nič nevyťažili a Seničania tak zaslúžene prvýkrát na domácej pôde zdolali v derby Myjavu.

VÝSLEDOK
FK Senica - Spartak Myjava 3:1 (2:0)
13. Diviš, 31. Siva (vlastný gól), 74. Pavlík - 78. Černáček. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Piroska, Diviš, Kalabiška - Kukoľ, Siva, 3509 divákov