22. decembra 2023

22.12.2023 (SITA.sk) - Rusko od začiatku vojny proti Ukrajine, ktorú Moskva odštartovala vo februári minulého roka, vypálilo na ukrajinské územie 7 400 rakiet. Ako informuje spravodajský web Kyiv Independent, povedal to hovorca ukrajinských vzdušných síl
Jurij Ihnat pre rozhlasovú stanicu Hromadske radio. Kyjev podľa Ihnata zničil približne 1 600 ruských rakiet.
Ukrajina chráni svoju oblohu samohybnými protilietadlovými systémami Gepard z Nemecka a protivzdušnou obranou krátkeho dosahu Avenger z USA, ktoré sú schopné zachytiť drony a rakety s plochou dráhou letu. Proti sofistikovanejším hrozbám Kyjev nasadzuje systémy MIM-23 Hawks, NASAMS a Patriot PAC-3 z USA a Eurosam SAMP/T z Francúzska a Talianska.
Zdroj: SITA.sk - Rusko od začiatku vojny vypálilo na ukrajinské územie 7 400 rakiet, protivzdušná obrana Kyjeva ich približne 1 600 zničila © SITA Všetky práva vyhradené.