24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

07. mája 2007

Rusi zlomili Švédsko v záverečnej tretine

Súboj doposiaľ nezdolaných tímov o prvé miesto v kvalifikačnej E-skupine na hokejových MS v Moskve medzi Ruskom a Švédskom dal odpoveď aj na otázku, kto bude štvrťfinálovým súperom Slovenska. ...

MOSKVA 7. mája (WEBNOVINY) - Súboj doposiaľ nezdolaných tímov o prvé miesto v kvalifikačnej E-skupine na hokejových MS v Moskve medzi Ruskom a Švédskom dal odpoveď aj na otázku, kto bude štvrťfinálovým súperom Slovenska. Víťazstvo Ruska 4:2 rozhodlo, že zverenci trénera Júliusa Šuplera nastúpia v boji o postup do semifinále proti obhajcom titulu z Rigy Švédom. Severania sa síce ujali vedenia, keď v presilovke uspel v 9. min Thörnberg, ale ešte do konca tretiny bolo vyrovnané. Trestné strieľanie premenil Morozov. V úvode druhej dvadsaťminútovky išli do vedenia naopak Rusi zásluhou obrancu Grebeškova, no pred druhou sirénou Steen so šťastím vyrovnal. Rusi ukázali v záverečnej tretine väčšiu túžbu po víťazstve a gólmi Malkina a Morozova definitívne rozhodli o svojom víťazstve. Súperom "zbornej" vo štvrťfinálovom boji úradujúci vicemajster sveta Česko, ktorý Rusov vyradil pred rokom v Rige v rovnakej fáze turnaja.