24hod.sk    Zo zahraničia

08. mája 2018

Rumunská prokuratúra žiada väzenie pre predsedu Senátu Tariceana



Na snímke ľudia nesú figuríny znázorňujúce členov rumunskej vlád počas demonštrácie pred budovou rumunskej vlády v Bukurešti v nedeľu 5. februára 2017.



Zdieľať
Na snímke ľudia nesú figuríny znázorňujúce členov rumunskej vlád počas demonštrácie pred budovou rumunskej vlády v Bukurešti v nedeľu 5. februára 2017. Foto: TASR/AP
Bukurešť 8. mája (TASR) - Rumunská prokuratúra požiadala v utorok o udelenie trojročného trestu väzenia pre predsedu Senátu Calina Popesca Tariceana, ktorý je obvinený z krivej výpovede pod prísahou v procese týkajúceho sa podvodu pri obchodovaní s nehnuteľnosťami.


Prokuratúra uviedla, že Tariceanu, ktorý bol premiérom v rokoch 2005 až 2008, vedome zatajil pravdu alebo neprezradil informácie v ôsmich prípadoch počas vyšetrovania.

Podľa prokuratúry expremiér popiera, že by mal vedomosť o prepojeniach medzi rumunským princom Paulom a podnikateľom so stykmi s politikmi. Tariceanu v utorok znovu poprel akékoľvek pochybenie.

Agentúra AP pripomína, že princ je obvinený z nelegálneho nadobudnutia 64 hektárov štátom vlastnenej pôdy, čím štát prišiel o 145 miliónov eur.

Predseda Senátu je druhou najmocnejšou funkciou v Rumunsku po prezidentovi. Verdikt súdu by mal padnúť 22. mája.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/rumunska-prokuratura-ziada-vazenie-pre-predsedu-senatu-tariceana-cl585421.html