14. novembra 2007

Roddick hladko zdolal Gonzáleza a postupuje

Andy Roddick uspel aj vo svojom druhom vystúpení na koncoročnom turnaji najlepšej osmičky tenistov Masters Cupe v Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale) a postúpil do semifinále. Piaty ...

ŠANGHAJ 14. novembra (WEBNOVINY) - Andy Roddick uspel aj vo svojom druhom vystúpení na koncoročnom turnaji najlepšej osmičky tenistov Masters Cupe v Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD, tvrdý povrch v hale) a postúpil do semifinále. Piaty nasadený Američan zdolal v druhom stredajšom súboji Červenej skupiny sedmičku turnaja, Čiľana Fernanda Gonzáleza bez väčších problémov za 66 minút 6:1, 6:4. Roddick predviedol proti Gonzálezovi takmer bezchybný výkon. Pri svojom podaní nepustil súpera k jedinému brejkbalu a sám využil tri brejkové pokusy z piatich. Bilancia nevynútených chýb je tiež veľavravná, z pohľadu Roddicka: 10:21. Dvadsaťpäťročný Američan pri svojej piatej účasti na turnaji majstrov postúpil po tretí raz do semifinále.

Šancu na postup medzi najlepších štyroch už stratil Rus Nikolaj Davydenko. V úvodnom stredajšom singlovom súboji Červenej skupiny prehral Davydenko s najvyššie nasadeným Švajčiarom Rogerom Federerom za 87 minút 4:6, 3:6. Obhajca titulu, ktorý vo svojom úvodnom vystúpení senzačne prehral s Gonzálezom, sa tak udržal v postupovej hre. Vo svojom poslednom skupinovom vystúpení však musí na definitívu zdolať Roddicka.

Líder oboch svetových rebríčkov sa v stredu rozbiehal pomalšie a v prvom sete zaznamenal až 22 nevynútených chýb. Napriek tomu si vypracoval o jednu brejkovú príležitosť viac ako jeho súper (2:1), a to pri stopercentnej úspešnosti oboch aktérov rozhodlo o majiteľovi prvého bodu. V druhom dejstve už Federer viedol 5:1, ale potom mu Davydenko zobral podanie a zdramatizoval záver 11. vzájomného merania síl. Trojnásobný držiteľ trofeje mu však už dovolil vyhrať iba jednu hru a pri svojom servise zápas ukončil - 6:4, 6:3. Davydenko vo svojej kariére ešte ani raz nenašiel na Švajčiara recept, v tomto roku mu dokonca nezobral v troch zápasoch, z toho v dvoch grandslamových, ani jeden set. "Bolo dôležité, že súperovi postupne odchádzala mimoriadna úspešnosť na podaní, s ktorou začal tento zápas. To mi umožňovalo dostať sa do výmen a postupne si v nich vytvárať víťazné pozície," komentoval Švajčiar. Davydenko k svojej jedenástej prehre s najlepším tenistom na svete poznamenal: "Nie je nemožné zdolať Federera. Treba však udržať počas celého zápasu svoju hru na vysokej úrovne. Dnes sa mi to nepodarilo a fyzicky aj mentálne som v závere strácal."