23. júla 2024

Remízová oslava otvorenia Košickej futbalovej arény, AS Rím skóroval až 5 minút pred koncom

Oficiálne otvorenie Košickej futbalovej arény malo pred 12-tisícovou návštevou slávnostný nádych a remízový záver. Zápas medzi desiatym tímom uplynulej sezóny na ...

italy_soccer_serie_a_13990 676x451 23.7.2024 (SITA.sk) - Oficiálne otvorenie Košickej futbalovej arény malo pred 12-tisícovou návštevou slávnostný nádych a remízový záver. Zápas medzi desiatym tímom uplynulej sezóny na Slovensku FC Košice a víťazom Európskej konferenčnej ligy spred dvoch rokov AS Rím sa skončil zmierlivo 1:1.

Na gól Dalibora Takáča z 54. min päť minút pred koncom odpovedal Niccolo Pisilli. Zatiaľ čo pre domácich to bola generálka pred začiatkom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže, Taliani sú len v úvode prípravy pred novou sezónou Serie A.

Hosťom chýbala nápaditosť

Prvých 25 minút sa podľa predpokladov hralo podľa taktovky Rimanov, hoci tí prišli do Košíc prakticky bez všetkých svojich lídrov na čele s argentínskym majstrom sveta z Kataru 2022 Paulom Dybalom, talianskym reprezentantom Stephanom El Shaarawym či Angličanmi Tammym Abrahamom a Chrisom Smallingom.

Kombinačnej hre hostí však chýbala nápaditosť a najmä finálna fáza. Všetky útoky AS sa končili na hranici šestnástky alebo tesne pred ňou.

Nečakaný gólový úder Košičanov

Až po polhodine hry sa osmelili aj domáci a bol z toho nebezpečný priamo kop, keď Michal Faško zatočil loptu asi meter od pravej žrde bránky hostí. Deväť minút po zmene strán prišiel nečakaný gólový úder Košičanov.

Fatálnu chybu pri rozohrávke v podaní najmladšieho hráča na ihrisku, ešte nie 17-ročného Sangarého Traorého, zachytil Faško, naservíroval loptu Daliborovi Takáčovi a navrátilec do košického dresu obstrelil vtedy už náhradného brankára AS Mathewa Ryana.

"Či to bol najcennejší gól v mojej kariére? Určite áno. Veľmi si vážim, že som ho strelil proti takému silnému súperovi a ešte v atmosfére domáceho zaplneného štadióna," skonštatoval Takáč, cituje ho denník Šport.

Hromadné prestriedanie

V ďalšom priebehu oba tímy hromadne prestriedali a lepšie sa javila "náhradná" jedenástka Košíc. Najmä Chorvát Karlo Miljanič bol nebezpečný a jeho individuálna akcia z 83. min volala po góle. Ryan loptu s námahou vyrazil na roh. Prakticky z protiútoku hostia vyrovnali. Na konci skvelej akcie Zalewského s Grazianim bol Pisilli. Na remíze 1:1 sa už v samom závere nič nezmenilo.

"Zápas nám ukázal, že sa vieme posúvať. Dokázali sme zahrať aj proti takému súperovi ako je AS Rím. Chcem sa poďakovať divákom, že prišli a povzbudzovali nás. Keď je plný štadión, ľahšie sa prekonávajú hranice a hráči idú aj cez svoje limity. Chcem, aby sme stále hrali takto a dokázali zopakovať takéto výkony," zhodnotil tréner FC Košice Gergely Geri.

Zdroj: SITA.sk - Remízová oslava otvorenia Košickej futbalovej arény, AS Rím skóroval až 5 minút pred koncom © SITA Všetky práva vyhradené.

Kto získa najviac medailí na olympiáde v Paríži? Slovensko a Česko nebudú ani v prvej tridsiatke
ŠK Slovan Bratislava čaká pri možnom postupe do tretieho kola Ligy majstrov šampión z Cypru alebo Moldavska