28. apríla 2008

Remíza Žiliny v Košiciach

V Čermeli začali oba tímy opatrne, v úvodnej desaťminútovke sa hralo iba medzi šestnástkami. Až v 11. min sa Žilinčan Jež odhodlal k prvej strele na bránku, ktorá však Putnockému nenarobila ...

KOŠICE 28. apríla (WEBNOVINY)- V Čermeli začali oba tímy opatrne, v úvodnej desaťminútovke sa hralo iba medzi šestnástkami. Až v 11. min sa Žilinčan Jež odhodlal k prvej strele na bránku, ktorá však Putnockému nenarobila vážnejšie problémy. Na počudovanie to bolo zo žilinskej strany v I. polčase všetko. Domáci vyrážali do nebezpečných protiútokov a neraz hrozili pred brankárom Kuciakom. Prvú šancu si Košičania vypracovali v 17. min, keď po priamom kope Kolbasa z pravej strany kanonier Novák hlavičkoval nebezpečne k žrdi. Kuciak však loptu vyrazil na roh. V 24. min sa v dobrej šanci ocitol Matič, ale namiesto zakončenia volil prihrávku na päty Šimkovi. Srbský legionár mal šancu na skórovanie ešte raz, ale jeho hlavičku v 42. min gólman Kuciak chytil na čiare. Po zmene strán Košičania otvorili skóre v 53. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku dostala lopta k Bicákovi, ten preloboval Kuciaka a zaznamenal svoj prvý ligový gól v sezóne - 1:0. O štvrťhodinu neskôr sa domáci tešili opäť. Po centri Šimka sa lopta dostala lopta ku Kolbasovi, ten sa v šestnástke zbavil obrancu Tesáka a pravačkou svojím jubilejným 10. gólom zvýšil na 2:0. Domáci sa z dvojgólového vedenia dlho netešili, lebo už o dve minúty majster kontroval. Na Vladavičov center si nabehol Štyvar a hlavou a znížil na 1:2. Desať minút pred koncom mohli Košice dať tretí gól, ale Viazankovu strelu vytlačil Kuciak nad brvno. Žilina sa v samom závere snažila o vyrovnanie, a napokon sa jej to podarilo. V posledných sekundách nadstaveného času Džogan fauloval v šestnástka Adauta a Vladavič z pokutového kopu vybojoval pre majstra cenný bod. MFK Košice - MŠK Žilina 2:2 (0:0) Góly: 53. Bicák, 68. Kolbas - 70. Štyvar, 90.+ Vladavič (11 m) ŽK: 35. Pečálka, 72. D. Kuciak, 78. Pekarík (všetci Žilina), rozhodovali: Trutz - T. Somoláni, Mókoš, 1270 divákov Zostavy: Košice: Putnocký - Cicman, Školník, Kaminský, R. Šimko - Pavol Majerník - J. Majoroš ml. (75. K. Kuzma), Matič (80. Viazanko) - Kolbas, J. Novák, Bicák (86. Džogan) Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pečálka, V. Vidič, Tesák - Breška (55. Vladavič), Zd. Štrba, Belák, Jež (65. Devátý) - Porázik (72. Adauto), Štyvar SITA