25. septembra 2009

Reitmayer bez olympijskej miestenky

Slovenský reprezentant Peter Reitmayer sa neprebojoval na zimné olympijské hry 2010 do Vancouveru. Na pretekoch Nebelhorn Trophy v nemeckom Oberstdorfe obsadil 16-ročný rodák z Košíc konečné 21. ...

OBERSTDORF 25. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský reprezentant Peter Reitmayer sa neprebojoval na zimné olympijské hry 2010 do Vancouveru. Na pretekoch Nebelhorn Trophy v nemeckom Oberstdorfe obsadil 16-ročný rodák z Košíc konečné 21. miesto, v redukovanom poradí krasokorčuliarov bez olympijskej miestenky bol trinásty. Reitmayer vo voľných jazdách neudržal nádejnú pozíciu z krátkeho programu, po ktorom bol medzi tými, ktorí nemali olympijskú istotu, ôsmy. Miestenku do Vancouveru si z Oberstdorfu vybojovalo šesť krasokorčuliarov.

Reitmayer v piatkovom voľnom programe nezajazdil svoju najideálnejšiu jazdu. Za svoj výkon dostal od rozhodcov v tejto časti súťaže 23. najvyššie ohodnotenie 90,06 bodu a v celkovom poradí sa prepadol. Víťazom Nebelhorn Trophy i olympijskej kvalifikácie sa stal Švajčiar Stephane Lambiel. Dvojnásobný majster sveta sa na súťažné ľadové plochy vrátil po ročnej prestávke a v Oberstdorfe, hneď očaril dvoma náročnými programami.

Slovensko má zatiaľ pre olympijské krasokorčuliarske súťaže isté jedno miesto, ktoré vybojovala medzi ženami na majstrovstvách sveta v Los Angeles Ivana Reitmayerová. V Oberstdorfe ešte o olympijský štart budú v piatok večer bojovať v športových dvojiciach Gabriela Čermanová s Martinom Hanulákom.

Výsledky - Nebelhorn Trophy v krasokorčuľovaní v Oberstdorfe:
Muži: 1. Stephane Lambiel (Švajč.) 232,36, 2. Ivan Treťjakov (Rus.) 206,23, 3. Michal Březina (ČR) 205,34, 4. Ryan Bradley (USA) 195,68, 5. Viktor Pfeifer (Rak.) 194,66, 6. Yannick Ponsero (Fr.) 187,56, ... 21. Peter Reitmayer (SR) 144,51