28. októbra 2009

Real Madrid šokujúco prehral s treťoligistom 0:4

Futbalisti Realu Madrid v utorok šokujúco prehrali v prvom zápase šestnásťfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey) na ihrisku treťoligového (regionálna II. divízia B, II. ...

AKTUALIZOVANÉ o 9:14 MADRID 28. októbra (WEBNOVINY) - Futbalisti Realu Madrid v utorok šokujúco prehrali v prvom zápase šestnásťfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey) na ihrisku treťoligového (regionálna II. divízia B, II. skupina) Alcorconu 0:4. Zverenci trénera Manuela Pellegriniho tak pokračujú v sérii nelichotivých výsledkov: v Lige majstrov doma prehrali s AC Miláno a v španielskej najvyššej súťaži s Gijonom len remizovali.

"Neexistuje vysvetlenie na to, čo sa stalo. Na tento zápas sme sa sústredili, súpera sme nepodcenili a ani tréningy nenaznačovali, že by sa to malo skončiť takto. Alcorcon však hral veľmi dobre. Dúfam, že fanúšikovia nám túto prehru prepáčia," nádejal sa tréner Pellegrini a zdôraznil, že nemyslí na svoju budúcnosť pri mužstve, ale na ďalší zápas.

"Som presvedčený, že profesionáli, akých máme v kádri, musia v odvete otočiť tento nepriaznivý stav," vyhlásil po prehre riaditeľ Realu Jorge Valdano a za vedenie klubu sa ospravedlnil fanúšikom za výkon mužstva v Alcorcone. Na otázku, či je ohrozená Pellegriniho budúcnosť na lavičke Realu, odpovedal: "Teraz nie je správna chvíľa, aby som odpovedal na túto otázku."

Alcorcon, mužstvo z predmestia Madridu, začalo duel s "bielym baletom" veľkým tlakom. V prvej štvrťhodine malo tri šance, ale nevyužilo ich. Úsilie trpaslíka v súboji s európskym gigantom však prinieslo ovocie v 16. minúte, keď delovka Francsica Borju skončila za chrbtom brankára Jerzyho Dudeka. Real potom o tri minúty takmer vyrovnal, ale Benzemova strela skončila na žrdi. Chaos v defenzíve Realu vyvrcholil v 22. minúte, keď si Alvaro Arbeola strelil vlastný gól. O desať minút neskôr mohlo byť už 3:0 pre treťoligistu, ale hlavička Fernanda Bejara neskončila v sieti. V 37. minúte mal veľkú šancu na zníženie Raúl González, ale jeho strela letela nad bránku Alcorconu. Tretí gól outsidera pridal v 40. minúte Ernesto Gomez po krížnej prihrávke Moru a o niekoľko sekúnd neskôr mohlo byť dokonca už 4:0, keď Bejarovu šancu Dudek nohami zneškodnil. Z II. polčasu ubehlo sotva osem minút a Dudek, inak najlepší hráč Realu v tomto zápase, ťahal loptu po Borjovom druhom góle opäť zo siete. Len vďaka zákrokom poľského brankára ostalo už potom skóre stretnutia bez zmeny. Odveta je na programe 10. novembra.