Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2019

REAKCIE POLITIKOV na údajnú komunikáciu Mariana K. a Norberta Bödöra



Voči sebe zachytil Kollár tri trestné stíhania, ktoré mali viesť dnes už bývalí vyšetrovatelia Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský.



Zdieľať
Na snímke exprezident Andrej Kiska. Foto: TASR - Dušan Hein

Organizovaná zločinecká skupina cieľavedome zneužívala policajnú moc, niektorých okresných prokurátorov, sudcov a podsvetie na to, aby diskreditovala nepohodlných politikov, povedal pre TASR predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár v reakcii na informácie zverejnené v Denníku N. Tie hovoria o pokusoch Mariana K. a Norberta Bödöra diskreditovať Kollára a iných politikov.


Voči sebe zachytil Kollár tri trestné stíhania, ktoré mali viesť dnes už bývalí vyšetrovatelia Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský. Podľa neho sa ho snažili zlikvidovať rovnako ako Daniela Lipšica, Igora Matoviča a Gábora Grendela (obaja OĽaNO): „Záhadne to boli vždy Jombik a Barachovský, osobní vyšetrovatelia Mariana K., ktorí mu robili špinavú prácu.“ Podľa Kollára mu otvárali a zatvárali kauzy, keď začali stíhať údajne na jeho objednávku, poprípade zastavovali trestné stíhania vedené voči nemu.

„Z komunikácie je zrejmé, že sa výraznou mierou snažil o trestné stíhanie a diskreditáciu najmä Daniela Lipšica (Lipstein, Gambino), Igora Matoviča, Borisa Kollára (vlekár) a Andreja Kisku,“ uvádza podľa Denníka N policajt, ktorý analyzoval prepis komunikácie medzi Norbertom Bödörom a Marianom K. Ten opisuje aj, ako Marian K. s Bödörom konali v prospech strany Smer-SD.

Kollár na margo strany Smer-SD uviedol, že po tejto skutočnosti je každému jasné „že hnutie Sme rodina predstavuje bezpečnostné riziko pre týchto gaunerov a gangstrov, ktorí majú skončiť v base, takže asi ťažko s týmito ľuďmi pôjdeme do spolupráce“.

Policajnému prezidentovi Milanovi Lučanskému Kollár dôveruje s tým, že je to podľa neho človek, ktorý má výsledky. Dodal však, že prokurátori, vyšetrovatelia a sudcovia, ktorí s Marianom K. údajne spolupracovali, „musia všetci skončiť v base do jedného“.

Na otázku TASR k voľbe nového generálneho prokurátora, ktorá čaká novú vládu v roku 2020, uviedol, že súhlasí s návrhom prezidentky Zuzany Čaputovej, aby mohli kandidátov navrhovať aj profesijné organizácie, avšak musí to prejsť plénom parlamentu.

Podľa medializovaných informácií mal Marian K. komunikovať s Bödörom o SIS, polícii, ale aj prokuratúre a prideľovaní konkrétnych prípadov konkrétnym prokurátorom. Bodör mal pre neho zabezpečovať lustrácie novinárov. Marian K. mal mať ambície aj v politike. Denník N informoval, že mal záujem konať v prospech strany Smer-SD a po vražde Kuciaka mal o jej budúcnosť obavy. Portál sa opiera o zápis policajta, ktorý analyzoval prepis komunikácie medzi Bödörom a Marianom K. Informuje tiež, že Marian K. mal záujem o trestné stíhanie a diskreditáciu advokáta Daniela Lipšica, poslancov Národnej rady SR Igora Matoviča (OĽaNO) a Borisa Kollára (Sme rodina), a exprezidenta Andreja Kisku (Za ľudí). Mal mať aj vlastné politické ambície so stranou Cieľ.

Časť tejto komunikácie predložil senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta vo veci údajného falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti. V kauze sú obžalovaní Marian K. a niekdajší riaditeľ televízie Pavol R.

Marian K. je obvinený aj z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

A.Kiska hovorí o mafiánskom štáte, Marian K. a N. Bodör mali ovládať políciu


Exprezident Andrej Kiska hovorí o mafiánskom štáte počas vlády Smeru-SD. Marian K. a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör mal podľa Kisku mať "pod palcom" políciu a zneužívať ju v prospech Smeru-SD. Kiska to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na komunikáciu podnikateľov, ktorú zaistila a rozšifrovala polícia.

"Marian K. a Bodör mali pod palcom políciu na čele s Gašparom (bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom, poznámka TASR), ktorú hrubo vo svoj prospech a v prospech Smeru zneužívali proti novinárom, advokátom, prezidentovi a mnohým iným," skonštatoval s tým, že od vraždy novinára Jána Kuciaka vychádza na povrch veľa skutočností o prepojení mafie s vládnou mocou.

Vo svojom vyjadrení Kiska, ktorý zakladá stranu Za ľudí, apeluje na premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD). Pýta sa, kde je a "prečo nemá tlačovku a negarantuje, že takéto veci sa už nedejú a nebudú sa opakovať".
 

A. Danko nekomentuje medializované informácie o komunikácii Mariana K.


Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko nekomentuje medializované informácie o komunikácii Mariana K. s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a s bývalým novinárom a príslušníkom SIS Petrom Tóthom.

"Politikom neprináleží komentovať akýkoľvek prebiehajúci súdny spor, a to do úplného rozhodnutia vo veci. Dôkazy, ich pravosť, respektíve súvislosti môže posudzovať len zákonný sudca," povedal Danko v reakcii pre TASR.
 

B. Bugár: Komunikácia medzi Marianom K. a N. Bödörom je vážne čítanie


Komunikácia medzi Marianom K. s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a bývalým novinárom a príslušníkom SIS Petrom Tóthom je vážne čítanie. Orgány činné v trestnom konaní ho musia čím skôr rozmotať. Pre TASR to uviedol predseda Mosta-Híd Béla Bugár v reakcii na zverejnenie komunikácie.

"Padni, komu padni," poznamenal a zdôraznil, že polícia, odkedy jej šéfuje Milan Lučanský, má rozviazané ruky. "Od nástupu nového prezidenta Policajného zboru policajti aktívne konajú, o čom svedčí aj to, že komunikáciu, ktorej časť bola medializovaná, zabezpečila polícia," doplnil Bugár.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Izraelská raketa zasiahla južnú časť Sýrie
<< predchádzajúci článok
Odborník: Vápnik z organizmu odbúrava priveľa kofeínu či sýtené nápoje