Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2016

R. KALIŇÁK: Moslimov na Slovensku sa snažíme integrovať do spoločnosti



Na archívnej foto minister vnútra SR Robert Kaliňák.



Zdieľať
Na archívnej foto minister vnútra SR Robert Kaliňák. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 21. októbra (TASR) – Najjednoduchšia cesta ako znížiť islamskú radikalizáciu je integrácia moslimov do spoločnosti. Minister vnútra Robert Kaliňák to uviedol dnes v talianskom Ríme, kde sa stretol s ministrami vnútra zoskupenia G6. TASR informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Andrea Dobiášová.


Islamská radikalizácia prichádza práve po tom, ako sa nezvládne systém integrácie. Prevencia je najjednoduchšia cesta ako znížiť islamskú radikalizáciu spoločnosti. Na Slovensku žije veľmi malá komunita moslimov a rastie len veľmi mierne. Našou snahou je ich veľmi rýchlo integrovať do našej spoločnosti, čomu venujeme veľkú pozornosť. Snažíme sa pracovať nielen s lídrami moslimskej komunity, ale aj s jej jednotlivými členmi a dôraz kladieme predovšetkým na mladých ľudí, ktorí by mohli zísť na cestu islamskej radikalizácie,“ uviedol Kaliňák.

Minister vnútra hovoril so svojimi rezortnými kolegami o vývoji migrácie, islamskej radikalizácii, terorizme a bezpečnosti v spoločnosti ako aj o nových opatreniach, ktoré plánujú prijať v rámci počítačovej kriminality a útokoch v kyber priestore.

G6 je neoficiálna skupina ministrov vnútra združujúca krajiny Nemecko, Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia, Taliansko a Poľsko, ktoré disponujú najširšou populáciou a teda aj majoritným hlasovaním v Rade Európskej únie.

Slovensko bolo na rokovanie prizvané ako aktuálne predsedajúca krajina v Rade EÚ.

Ministri sa na stretnutí dotkli aj problematickej situácie v oblasti migrácie v tomto roku. Kým príliv migrantov cez balkánsku cestu sa podarilo v tomto roku eliminovať, problematickou stredomorskou cestou do Európy cez Taliansko prúdia desaťtisíce migrantov, drvivá väčšina z nich je ekonomických.

Do 31. augusta 2016 prišlo do Talianska viac ako 118 tisíc nových migrantov, čo je o takmer 3000 ľudí viac ako počas rovnakého obdobia minulého roka. Situáciu by mali pomôcť vyriešiť dohody s krajinami ako Mali, Etiópia, Senegal, Nigéria a Niger, ktoré boli vytipované ako najproblematickejšie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Rada schválila zmenu rozpočtu Rozhlasu a televízie Slovenska
<< predchádzajúci článok
Paypal prekvapil výrazným zvýšením tržieb a ziskov