![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
29. decembra 2019
Putin poďakoval Trumpovi za pomoc proti teroristickým útokom
Na archívnej snímke vpravo ruský prezident Vladimir Putin a vľavo americký prezident Donald Trump.
Zdieľať

"(Obaja) lídri hovorili tiež o množstve otázok spoločného záujmu. Dohodli sa na tom, že v oblasti boja proti terorizmu budú pokračovať v bilaterálnej spolupráci," dodal Kremeľ s tým, že rozhovor iniciovala Moskva. Ďalšie podrobnosti zverejnené neboli.
Riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) Alexandr Bortnikov ešte 17. októbra povedal, že Spojené štáty informovali Rusko o viacerých osobách údajne zamýšľajúcich vykonať v Rusku teroristické útoky. Zdôraznil, že to nebolo prvýkrát, čo USA poskytli Moskve tento typ informácií.
USA v roku 2007 pomohlo Rusku s vyšetrovaním zamýšľaného teroristického útoku na Kazanskú katedrálu v Petrohrade. Moskva zase Spojeným štátom pomáhala pri vyšetrovaní bombového útoku, ku ktorému došlo v roku 2013 na bostonskom maratóne, pripomína TASS.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR