![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Podľa výsledkov úradu v Stuttgarte jeden daňový poradca prezradil vedeniu Porsche AG tajné informácie a za to získal určité výhody. Okrem toho existuje aj podozrenie, že bývalý člen závodnej rady dostával neprimerane vysoké odmeny. Piati členovia, medzi nimi aj poprední manažéri a v inej záležitosti podozrivý daňový poradca v dôsledku sprenevery sa dopustili trestného činu. Samotný člen závodnej rady nie je medzi obvinenými. Informoval o tom portál FAZ.net.de.
Prehľadanie priestorov sa uskutočnilo nielen v stuttgartskom závode a Weissachu, ale aj na finančnom úrade, v kancelárii daňového poradcu a v bytoch v okolí Karlsruhe, Pforzheimu a v Ostalbkreise. Boli zaistené dokumenty a nosiče dát.
Zásah orgánov potvrdil aj hovorca Porsche. Dodal, že automobilka spolupracuje s vyšetrovacími orgánmi.
K podobnému kroku došlo aj v samotnom Volkswagene, kde sa prešetruje prípad podozrenia zo sprenevery. Zisťuje sa, či sa zástupcom zamestnancov neschválili privysoké príjmy. Samotní členovia závodnej rady nie sú medzi podozrivými.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR