Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. novembra 2014

Príčinou smrti Robina Williamsa bola samovražda



Americký herec Robin Williams



Zdieľať
Americký herec Robin Williams Foto: TASR/AP
New York 8. novembra (TASR) - Príčinou smrti amerického herca Robina Williamsa bola samovražda. V oficiálnom stanovisku o tom dnes informovali úrady okresu Marin v americkom štáte Kalifornia, kde herec s rodinou žil.


Telo 63-ročného herca sa našlo 11. augusta tohto roku v jeho dome v Tiburone v oblasti Sanfranciského zálivu. Úrad šerifa okresu Marin dnes uviedol, že herec zomrel na následky udusenia spôsobeného obesením. V jeho tele sa nenašli stopy po alkohole ani zakázaných drogách. Pred smrťou užil lieky predpísané lekárom, ale len v stanovenej dávke.

Polícia už krátko po objavení tela vyslovila podozrenie, že Robin Williams zrejme spáchal samovraždu. Vyšetrovatelia na mieste činu a ani patológ nenašli žiadnu indíciu, ktorá by naznačovala boj alebo iné cudzie zavinenie.

Fanúšikovia prinášajú kvety pred dom Robina Williamsa. Foto: TASR/AP Photo


Williams podľa svojej hovorkyne v poslednom období bojoval s ťažkou depresiou a úzkosťou a ťažko sa vyrovnával aj s Parkinsonovou chorobou, ktorú mu diagnostikovali.

Nositeľ Oscara, americký herec Robin Williams pózuje keď otláča ruky do mokrého betónu pred Mann´s Chinese Theatre 22. decembra 1998 v Los Angeles. Na tvári má červený nos, s ktorým hral v novom filme Patch Adams o lekárovi, ktorý pri liečení používa humor. Foto: TASR/AP Photo
V minulosti otvorene hovoril – dokonca vtipkoval – o svojich problémoch s alkoholom a kokaínom, s ktorými skoncoval pred narodením svojho najstaršieho syna v roku 1983. Dvadsať rokov abstinoval, ale k alkoholu sa vrátil v roku 2003 počas nakrúcania na Aljaške. Začiatkom júla sa podľa Los Angeles Times vrátil do rehabilitačného centra na odvykaciu kúru.

Robin Williams koncom 70. rokov upútal v televízii postavou mimozemšťana v seriáli Mork and Mindy, no dlho bol známejší ako komik zo stand-upov. Svetovú popularitu mu priniesol výkon vo filme Dobré ráno, Vietnam, za ktorý získal v roku 1987 prvú oscarovú nomináciu.

Neskôr účinkoval v úspešných snímkach: Spolok mŕtvych básnikov (1989), Čas prebudenia (1990), Kráľ Rybár (1991), Hook (1991) či Otec v sukni (1993). Svojho jediného Oscara získal v roku 1997 za vedľajšiu úlohu psychiatra vo filme Dobrý Will Hunting.

Získal dve ceny Emmy, štyri zlaté glóbusy a päť cien Grammy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Kto vlastne bol Ján Maliarik, humanista, pacifista alebo pomätenec?
<< predchádzajúci článok
SĽUK vycestuje na zahraničné turné