![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Piatok 14.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Matilda
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
05. novembra 2014
Pri útoku bezpilotným lietadlom prišiel o život hľadaný člen al-Káidy
Americké bezpilotné lietadlo
Zdieľať

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na informácie od príslušníkov kmeňa z tejto oblasti.
Medzi obeťami je Nabíl Dahab, vodca Ansár aš-Šaría v jemenskom guvernoráte Bajdá, ako aj štyria členovia al-Káidy, vrátane Šawkího Badáního, ktorý bol vodcom siete na Arabskom polostrove a v USA bol na zozname hľadaných osôb.
Americké ministerstvo zahraničných vecí označilo Badáního za "teroristu s celosvetovým významom", ktorý bol údajne zapletený do najmenej dvoch útokov na americké veľvyslanectvo v jemenskej metropole Saná, ako aj do prípravy samovražedného útoku z roku 2012, pri ktorom v Saná zahynulo viac ako 100 vládnych vojakov.
Americké úrady vypísali v júni tohto roku za informácie o Badáním odmenu 100.000 dolárov.
Spojené štáty priznávajú, že v Jemene používajú bezpilotné lietadlá, ale verejne svoju taktiku nekomentujú.
Odnože al-Káidy v Jemene patria medzi najaktívnejšie krídla teroristickej siete založenej svojho času Usámom bin Ládinom.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR