![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

Informovali o tom grécke úrady s tým, že sedem ďalších ľudí z tohto plavidla sa podarilo zachrániť. Pátranie po ďalších osobách sa ešte neskončilo.
Ide o prvý podobne tragický prípad v oblasti po niekoľkých mesiacoch. Od nadobudnutia platnosti dohody EÚ-Turecko sa totiž nielen výrazne znížil počet utečencov smerujúcich z krajiny polmesiaca do krajiny Helénov, ale vďaka zintenzívneniu kontrol sa tu podarilo minimalizovať počet pokusov utečencov, ktoré sa skončili nešťastím.
Grécka pobrežná stráž navyše zachránila okolo 90 migrantov pokúšajúcich sa o zdolanie rovnakej trasy na palube iného plavidla.
Policajné zdroje priniesli však aj informáciu o zadržaní členov viacerých prevádzačských gangov na severe krajiny vrátane medzinárodnej skupiny s 29 členmi rôznej národnosti. Jedným z nich bol grécky policajt.
V okolí mesta Solún dnes zadržali skupinu prevádzačov, ktorá v kontajneroch zadržiavala päť migrantov s cieľom získať peniaze od ich príbuzných.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR