24hod.sk    Ekonomika

02. júla 2014

Predaj vozidiel s emblémom VW klesol v júni v USA 15. mesiac po sebe



Predaj vozidiel Volkswagenu s emblémom VW sa v Spojených štátoch nevyvíja dobre. Darí sa však jeho dcéram Audi a Porsche. Informuje o tom agentúra DPA.



Zdieľať
Foto: TASR/AP
Detroit 2. júla (TASR) - Predaj vozidiel Volkswagenu s emblémom VW sa v Spojených štátoch nevyvíja dobre. Darí sa však jeho dcéram Audi a Porsche. Informuje o tom agentúra DPA.


V júni sa predalo v USA 28.800 vozidiel základného závodu Volkswagenu vo Wolfsburgu. Výsledok bol medziročne horší o 22 %. Odbyt modelov VW klesol už 15. mesiac po sebe. Naposledy predal toľko áut len v júni 2011.

Dcéra Volkswagenu Audi dosiahla v júni 2014 medziročný rast predaja svojich modelov 11 % a dcéra Porsche zaznamenala 23-% vzostup. Američania kupovali ich veľké a výkonné modely SUV. Rovnaký druh vozidiel dobre predávali aj ostatné automobilky, najmä taliansko-americký Fiat Chrysler.

V Spojených štátoch sa v júni podľa štatistiky spoločnosti Autodata predalo 1,4 milióna osobných a úžitkových vozidiel. Výsledok bol medziročne lepší o 1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/predaj-vozidiel-s-emblemom-vw-klesol-v-juni-v-usa-15-mesiac-po-sebe-cl296009.html