Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. marca 2010

PRAVDA: K zimáku prirastá Širokého hotel. Načierno



Neobvykle svižným tempom začali v tesnom susedstve rekonštruovaného Zimného štadióna Ondreja Nepelu rásť dve novostavby. Výškový hotel a administratívna budova s presscentrom. ...



Zdieľať
Foto: SITA


BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) - Neobvykle svižným tempom začali v tesnom susedstve rekonštruovaného Zimného štadióna Ondreja Nepelu rásť dve novostavby. Výškový hotel a administratívna budova s presscentrom. Obe by takisto mali byť hotové do hokejových majstrovstiev sveta 2011.

Kým obnovu zimáku zabezpečuje mesto Bratislava, investorom týchto objektov je akciovka Tehelné pole. V jej pozadí stojí podnikateľ a šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Juraj Široký, blízky vláde. Širokého firma Váhostav- SK je zároveň zhotoviteľom stavieb. Od januára už stihli vyrásť na úroveň druhého nadzemného podlažia. Len stavebné povolenie stále nemajú, informuje dnešná Pravda. „Stavebný úrad bratislavského Nového Mesta zatiaľ vydal iba územné rozhodnutie o umiestnení stavby a povolenie na výkopové práce,“ potvrdila hovorkyňa miestnej samosprávy Alžbeta Klesnilová. Výstavbu hotela a presscentra neoznamuje na mieste nijaká tabuľa, z ktorej by sa dali zistiť základné informácie o termínoch či hodnote investície. „Obráťte sa na tlačový odbor Váhostavu,“ odporučil denníku strážca staveniska. „Ľutujeme, všetci sú na služobnej ceste a nedostupní,“ oznámila pracovníčka žilinskej centrály firmy.

Podľa zistení Pravdy by hotel mal mať jedno podzemné a 12 nadzemných podlaží. V žiadosti o územné rozhodnutie sa však o hoteli ani o presscentre nepíše nič konkrétne. Investor len hmlisto ohlasuje výstavbu „Športovo-spoločenského centra Tehelné pole I “. A uvádza, že stavba má byť „v súlade s projektom, ktorý spracovala pražská architektonická a projektová kancelária Archina“. „Žiaľ, investor si výslovne neželá, aby sme až do odvolania poskytovali novinám akékoľvek grafické materiály, alebo písomné či ústne vyhlásenia,“ reagovala Archina na žiadosť redakcie o zaslanie vizuálu stavieb.

Založenie obchodnej spoločnosti Tehelné pole v roku 2006 schválili bratislavskí poslanci práve preto, aby v lokalite Tehelného poľa podporili vznik všešportového areálu pre verejnosť s celoročným kúpaliskom a ďalšími zónami na oddych a relax. Za vklad 400-tisíc Sk (13,2-tis. eur) vtedy mesto získalo v spoločnosti 40-percentný podiel. Väčšinový balík zostal firme TP Slovan (teda združeniu spoločností Finasist, Váhostav-SK a HC Slovan), ktorá tento spoločný podnik s mestom iniciovala. Výstavba areálu Tehelné pole sa mala začať najskôr koncom roka 2009 a trvať asi tri roky. V roku 2006 sa však vôbec nehovorilo o tom, že by sa hokejový šampionát mal konať na 70-ročnom bratislavskom zimáku. Tak Široký pri kandidatúre v Rige, ako aj otcovia hlavného mesta svorne vyhlasovali, že preň chystajú novú halu v Petržalke. Dnes sa pre majstrovstvá sveta rekonštruuje starý hokejový štadión a všetky sľubované verejné športoviská zostali v nedohľadne.

„Bez hotela a presscentra priamo pri štadióne sa na Tehelnom poli nemôžu konať majstrovstvá sveta,“ obhajuje stavby člen predstavenstva akciovky Tehelné pole a zároveň mestský poslanec Peter Gandl (Občiansky klub). „Oblasť by nezvládla dopravný nápor pri neustálych presunoch účastníkov a novinárov,“ objavuje realitu, pred ktorou dopravní odborníci varovali od počiatku. Podľa Gandla dokonca stále nie je isté, či neskrachujú celé bratislavské hokejové majstrovstvá. „Rekonštrukciu štadióna zatiaľ financuje výhradne mesto. A mesto už krváca, čochvíľa bude na dne. Že vraj pán premiér sľúbil na opravu štadióna 40 miliónov eur? Nuž, sľúbil aj diaľnicu do Košíc do roku 2010. Krízou možno ospravedlniť čokoľvek,“ domnieva sa mestský poslanec.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Halák prehre Montrealu nezabránil
<< predchádzajúci článok
Na víťazstve Liberca sa podieľali aj dvaja Slováci