Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2015

Poslanci z OĽaNO by chceli kandidovať, Kuffa nevie,či dostane priestor



Štefan Kuffa, archívne foto.



Zdieľať
Štefan Kuffa, archívne foto. Foto: TASR/Michal Svítok
 
Bratislava 17. mája (TASR) - Všetci z poslancov hnutia OĽaNO, ktorí sú v parlamente prvé volebné obdobie, by chceli kandidovať aj v budúcoročných parlamentných voľbách. Väčšina z nich jasne hovorí, že v prípade opätovnej kandidatúry by išli opäť s Igorom Matovičom. A to pokojne aj z posledných miest kandidačnej listiny. Nad inými stranami neuvažujú.


Ak by bola možnosť kandidovať, nebránil by sa jej ani Štefan Kuffa. Pripúšťa však, že sa možno na kandidačnú listinu OĽaNO už nedostane. "Možno ma tam nedajú," povedal pre TASR. Tvrdí, že nad opätovnou kandidatúrou však zatiaľ veľmi neuvažoval. Svojich kolegov naďalej akceptuje.

Kuffa sa nedávno dostal do menšieho sporu s hnutím pre jeho nomináciu Henriety Crkoňovej za šéfa Najvyššieho kontrolného úradu. Navrhol ju napriek tomu, že OĽaNO podporuje spoločný postup opozície, a teda aj kandidáta Maroša Žilinku, za ktorým stojí 60 poslancov. Klub OĽaNO na Kuffov krok reagoval tým, že poslanec uprednostnil vlastné ego nad zodpovednosťou. Kuffa pripomína, že hnutie deklaruje poslancom slobodu a nezávislosť.

Eva Horváthová dnes svoju kandidatúru pripúšťa na 95 percent. Ak do nej pôjde, určite len za OĽaNO. Chcela by hnutiu pomôcť získať čo najviac voličov a možnosť byť vo vláde a presadzovať svoje návrhy. Horváthová by kandidovala aj preto, aby jej mohli ľudia vystaviť vysvedčenie.

Ján Mičovský by kandidoval, ak by OĽaNO chcelo. "Ak sa môj klub rozhodne, že by som im mohol byť ďalej užitočný a objavil by som sa opäť na kandidačnej listine, tak by som bol poctený," povedal TASR Mičovský. Myšlienku nezávislých poslancov si pochvaľuje. "Je to niečo jedinečné a potrebné," uviedol. Rovnako sa mu pozdáva kandidatúra z konca kandidátky. "Je to výzva. A o tom, kto bude v parlamente naozaj rozhodujú ľudia a nie stranícka centrála," vysvetlil.

Aj podľa Igora Hraška je projekt OĽaNO jedinečný. "Chcem ho podporovať aj ďalej," vyhlásil pre TASR. Podobne je na tom aj Peter Pollák, ktorý pôsobí nielen ako poslanec, ale aj ako vládny rómsky splnomocnenec. "Mám záujem kandidovať," povedal. Nemá problém ani s kandidatúrou z konca kandidátky. "Ak sa politik osvedčí, ľudia si ho nájdu aj na konci kandidátky," myslí si Pollák.

Kandidovať by chcel opäť aj Richard Vašečka, ktorý šéfuje klubu. Jednoznačne by to bolo len za OĽaNO. "Zdá sa mi to najférovejšie a najčestnejšie," poznamenal. Pre Janku Šípošovú je ešte príliš skoro premýšľať nad kandidatúrou v roku 2016. Zatiaľ to však podľa nej vyzerá tak, že by mohla kandidovať a opäť za OĽaNO. Na otázku o kandidatúre z konca kandidátky uviedla, že sú to ešte predčasné úvahy.

Záujem kandidovať má aj Helena Mezenská. Opäť by sa spojila so značkou OĽaNO. Chcela by sa ďalej venovať "otázkam praktickej vymožiteľnosti práv spotrebiteľov a zákonov pre ľudí v praxi" a zlepšovaním života obyčajných ľudí.

Opatrnejšie hovorí o svojej kandidatúre Miroslav Kadúc. Priznáva, že mu chýba možnosť naplno sa venovať svojmu civilnému povolaniu. "Na druhej strane by som asi sám pred sebou zrejme neustál, ak by som odmietol byť súčasťou politického projektu, ktorý umožní spravovať našu krajinu výrazne lepšie a zodpovednejšie, ako je tomu dnes," odpovedal na otázky TASR, či chce opäť kandidovať a ak áno, či to bude opäť za OĽaNO.

Hnutie OĽaNO vytvoril Igor Matovič spolu s Jozefom Viskupičom, Erikou Jurinovou (podpredsedníčka NRSR) a Martinom Feckom. Štvorica sa prvýkrát dostala do NRSR v roku 2010 z posledných štyroch miest kandidačnej listiny strany SaS. Matovič chce kandidovať z týchto miest opäť. Je zástancom toho, aby poslanci kandidovali z posledných miest kandidátky a začiatok listiny nechali novým tváram.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Vzťahy Číny a USA sú napriek napätiu stabilné, tvrdí čínsky prezident
<< predchádzajúci článok
S Ficom zatriasol Váhostav, Slováci sú nespokojní s riešením