![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
12. júna 2019
Poslanci by mali kandidátov na ústavných sudcov voliť 20. júna
Na archívnej snímke v Košiaciach budova Ústavného súdu SR.
Zdieľať

Kandidátmi na sudcov ÚS SR sú Katarína Čechová, Rudolf Čirč, Ladislav Duditš, Michal Ďuriš, Libor Duľa, Boris Gerbery, Martina Jánošíková, Štefan Kseňák, Peter Kubík, Michal Matulník, Peter Melicher, Edita Pfundtner, Zuzana Pitoňáková, Radoslav Procházka, Peter Straka a Robert Šorl. Čirč a Kubík sú novými uchádzačmi.
Na pondelkovom vypočutí sa zúčastní pravdepodobne desať kandidátov, šiesti sa podľa šéfa výboru Róberta Madeja (Smer-SD) ospravedlnili. Každý uchádzač má počas verejného híringu 15 minút na to, aby sa predstavil. Uchádzač bude odpovedať na každú jednotlivú otázku maximálne päť minút.
Poslanci už volili kandidátov v troch voľbách. Stále však nezvolili dostatočný počet, čiže 18 kandidátov, spolu ich zvolili zatiaľ 12.
Na Ústavnom súde SR sa v polovici februára uvoľnilo deväť sudcovských miest. Z celkového počtu 13 sudcov je aktuálne obsadených sedem miest. Predsedom ÚS je Ivan Fiačan.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR