24hod.sk    Šport

01. marca 2019

Polícia zverejnila video dopujúceho Haukeho na MS



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Seefeld 1. marca (TASR) - Rakúska polícia vo štvrtok zverejnila video z antidopingovej razie na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v Seefelde. Na nahrávke je zachytený domáci bežec na lyžiach Max Hauke priamo pri aplikácii krvného dopingu.


Spoločne s ním zadržali ďalších štyroch pretekárov. Rakúšana Dominika Baldaufa, dvoch Estóncov Karela Tammjärva a Andreasa Veerpala a dvojnásobného bronzového medailistu z MS Alexeja Poltoranina. Počas šestnástich razií v Rakúsku a Nemecku zatkli deväť ľudí.

Všetkých piatich športovcov už medzičasom prepustili. Najprv vo štvrtok Rakúšanov a Poltoranian, v piatok ich nasledovali po výsluchoch Estónci. Podľa medializovaných informácií sa všetci priznali ku krvnému dopingu. Agentúra APA s odvolaním sa na nemecké periodikum Bild informovala, že s úradmi spolupracuje aj športový lekár, ktorého zadržali v Erfurte a momentálne sa nachádza vo väzbe v Mníchove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/policia-zverejnila-video-dopujuceho-haukeho-na-ms-cl657781.html