![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Streda 5.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Fridrich
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
28. júna 2019
Podľa Volka je striebro z európskych hier veľkým úspechom
Na snímke slovenský reprezentant v behu Ján Volko.
Zdieľať

"Je to veľký úspech, bez ohľadu na to, aký súťažný formát mala atletika na európskych hrách. Konkurencia bola aj v celkom novom formáte Dynamic New Athletics obstojná, získať medailu bolo náročné, hoci som sa k nej dopracoval iným spôsobom, nie štandardným, akým sme v atletike zvyknutí," uviedol Volko na piatkovom tlačovom brífingu po návrate z bieloruskej metropoly.
Volko si v rámci súťaže miešaných družstiev pripísal čas 10,38 s, zdolal ho jedine Portugalčan Carlos Nascimento - o tri stotiny sekundy. Vyrovnal tým vlastný slovenský výkon roka. Na svoje konečné umiestenie v Minsku musel čakať vyše osem hodín do skončenia posledného súboja na 100 m v úvodnom kole tímovej súťaže.
"Individuálne súťaženie som si tentoraz príliš neuvedomoval, skôr som išiel na európske hry s cieľom čo najviac pomôcť tímu," citovala zverenca trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko facebooková stránka Slovenského atletického zväzu.
Volko si po európskych hrách príliš dlho neoddýchne, lebo už 8. júla ho v Neapole na 30. Svetovej univerziáde čakajú rozbehy na 100 m. Finále je o deň neskôr. Na 200 m, kde obhajuje bronz zo SU 2017 na Taiwane, sa vyraďovacie kolá začnú 10. júla. Finále je na programe o deň neskôr.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR