![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Pondelok 31.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Benjamín
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|

K obetiam na životoch došlo v meste Omdurman. Zranenia utrpelo niekoľko ďalších ľudí, uviedli bez podrobností lekári spojení s demonštrantmi.
AFP dodala, že po celej krajine demonštrovali vo štvrtok tisíce ľudí.
Protivládne demonštrácie sa začali koncom vlaňajška protestmi vyzývajúcimi dlhoročného lídra Umara Bašíra na odstúpenie. Armáda zasiahla v apríli, podnikla prevrat a Bašíra zatkla.
Protestujúci však argumentovali, že noví vojenskí vládcovia sú len pokračovateľmi Bašírovho bývalého režimu, a žiadali viac ústupkov a prechod na civilnú vládu. Protesty sa konajú aj proti nedostatku potravín a pohonných hmôt.
Len v pondelok zahynulo päť ľudí počas demonštrácie v meste al-Ubajjid v sudánskom štáte Severný Kurdufán. Štyri z piatich obetí streľby bezpečnostných síl do davu demonštrantov sú stredoškolskí študenti.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR