![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Utorok 4.3.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Kazimír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
20. marca 2015
Po dlhej chorobe zomrel bývalý československý hokejový brankár Mikoláš
Po dlhej a ťažkej chorobe v piatok ráno zomrel legendárny hokejový brankár Josef Mikoláš. Najlepší československý športovec roka 1961 v januári oslávil 77. narodeniny.
Zdieľať

O úmrtí informoval web českého extraligového klubu HC Vítkovice, v ktorom Mikoláš väčšinu kariéry pôsobil. Člen Siene slávy českého hokeja sa v roku 1961 podieľal na zisku striebra na MS a zároveň titulu majstra Európy, o dva roky neskôr Československo i vďaka nemu vybojovalo na MS i ME bronz. Po konci kariéry pracoval ako tréner brankárov i novinár.
Československý hokej tak prišiel v priebehu niekoľkých hodín o dve veľké postavy. Vo štvrtok totiž zomrel vo veku 72 rokov útočník Stanislav Prýl. Ten bol spoločne s Mikolášom pri zisku bronzu v roku 1963, v zbierke má aj dve strieborné medaily z MS (1965 a 1966) a bronz zo šampionátu v roku 1970. Prýl strávil takmer celú svoju kariéru v rodných Pardubiciach, s výnimkou vojenskej služby, ktorú absolvoval v Jihlave.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR