08. júna 2015
Na archívnej snímke obžalovaný juhoafrický olympijský a paralympijský atlét Oscar Pistorius plače počas vypočúvania na súde v Pretórii 10. marca 2014, kde pokračuje súdny proces s ním. Foto: TASR/APJohannesburg 8. júna (TASR) - Hendikepovaného juhoafrického atléta Oscara Pistoriusa v auguste prepustia na podmienku z väzenia, v ktorom si odpykáva trest za vraždu bývalej priateľky Reevy Steenkampovej. Agentúre Reuters to prezradil jeden z členov jeho rodiny.
Zdravotne postihnutý športovec dostal v októbri za vraždu z nedbanlivosti päťročný trest odňatia slobody.
"Oscara na konci augusta prepustia na podmienku z väzenia," uviedol člen Pistoriusovej rodiny, ktorý si želal byť nemenovaný.
Do histórie športu sa Pistorius zapísal, keď ako prvý športovec s oboma amputovanými končatinami súťažil na klasickej olympiáde. Na OH 2012 v Londýne štartoval v pretekoch na 400 m a v štafete na 4x400 m.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR