15. septembra 2010

Peter Velits vyhral časovku Vuelty a je už tretí

Slovenský cyklista Peter Velits dosiahol na pretekoch Vuelta a Espaňa životný úspech, keď sa stal víťazom stredajšej 17. etapy - časovky na 46 km v ...

bez nazvu Peter Velits

PEŇAFIEL 15. septembra (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Velits dosiahol na pretekoch Vuelta a Espaňa životný úspech, keď sa stal víťazom stredajšej 17. etapy - časovky na 46 km v okolí Peňafielu.

Jazdec tímu HTC - Columbia je prvým Slovákom, ktorému sa podarilo triumfovať na španielskych cestách. V roku 1996 síce vyhral v troch etapách Ján Svorada, ale ten už v tom čase reprezentoval Česko.

Peter Velits trať časovky v okolí Peňafielu absolvoval za 52:43 min a vyhral o 12 sekúnd pred favorizovaným Rusom Denisom Meňšovom. Tretí skončil excelentný časovkár, úradujúci olympijský víťaz i majster sveta v tejto disciplíne Fabian Cancellara, ktorého Slovák zdolal o 37 sekúnd. Peter Velits sa dostal v celkovom poradí na 3. miesto, na nového lídra Vincenza Nibaliho stráca 2 minúty.

"Som veľmi šťastný. Stále tomu nemôžem uveriť, čo sa stalo. Pred štartom Vuelty som možno myslel na nejaké etapové víťazstvo, ale určite nie na triumf v časovke. Momentálne vôbec nemyslím na celkové poradie a na to, čo môžem ešte dosiahnuť. Užívam si pocit víťaza časovky," uviedol v prvej reakcii Peter Velits v priamom prenose Eurosportu.