![]() |
Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
![]() |
||||||
Štvrtok 17.4.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
![]() |
||||||
Meniny má Rudolf
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
![]() |
![]() ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
17. februára 2017
Peskov: Ešte je priskoro usudzovať, aké budú vzťahy medzi Ruskom a USA
Dmitrij Peskov, archívne foto.
Zdieľať

Na otázku, či je Kremeľ rozčarovaný Trumpom a pomalosťou procesu urovnávania bilaterálnych vzťahov, Peskov uviedol, že "my sme nikdy nenosili ružové okuliare, nikdy sme nemali žiadne ilúzie, takže nemáme byť prečo rozčarovaní".
Dodal, že oblasti možnej spolupráce i nezhody budú jasné až po tom, ako prezidenti Ruska a USA, Vladimir Putin a Donald Trump, budú mať detailnejšie rokovania. Hovorca spresnil, že zatiaľ nie je jasné, kedy k takýmto rokovaniam dôjde.
Peskov sa vyhol odpovedi na otázku ohľadom Trumpovho obvinenia na adresu médií, že sa snažia prekaziť jeho plán na zlepšenie vzťahov s Moskvou. Kremeľský hovorca zdôraznil, že Moskva verí, "rusko-americké vzťahy sú dôležité pre oba naše národy a celé svetové spoločenstvo".
Za "úplný nezmysel" a "fejk" Peskov označil správy médií, že Kremeľ údajne nariadil federálnym televíznym kanálom v Rusku, aby znížili objem pochvalných správ o prezidentovi Trumpovi. Uviedol, že elektronické i tlačové médiá v Rusku si svoju redakčnú politiku určujú úplne samostatne. "Podobné tvrdenia sú len ďalšími falošnými správami," dodal Peskov.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR